تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۹
دورتموند در بازی خارج از خانه آگزبورگ را 3-0 شکست داد و به صدر جدول رده‌بندی بوندسلیگا صعود کرد.
یک قدم تا قهرمانی در سیگنال ایدوناپارک
به گزارش خبر24، در چارچوب مسابقات هفته سی و سوم بوندسلیگا تیم‌های آگزبورگ و دورتموند در ورزشگاه ایمپولس آرنا به مصاف هم رفتند.
دورتموند در این بازی که پیش‌بینی می‌شد موقعیت‌های زیادی داشته باشد اما در نهایت با نتیجه 3-0 به برد دست پیدا کرد تا به صدر جدول رده‌بندی صعود کند.
نیمه اول این بازی از سوی هر دو تیم متعادل دنبال شد و فرصت‌های گلزنی آنچنانی شکل نگرفت تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. اتفاق قابل توجه در این نیمه اخراج مستقیم فلیکس اودوخای بود.
در دقیقه 39 دونیل مالن فرصت داشت تا به محوطه جریمه آگزبورگ نفوذ کرده و در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما اودوخای او را متوقف کرد که داور بازی با استفاده از VAR با کارت قرمز مستقیم او را اخراج کرد.
مهم‎‌ترین فرصت گلزنی در 45 دقیقه نخست برای دورتموند شکل گرفت. سباستین هالر در یک قدمی دروازه فرصت گلزنی به دست آورد اما ضربه او پس از برخورد با مدافع حریف به سرعت توسط توماس کوبک دفع شد.
در نیمه دوم آگزبورگ با یک بازیکن کمتر سعی زیادی برای گلزنی نداشت و تلاش می‌کرد که جریان بازی را کنترل کند که فشار حملات دورتموند در دقیقه 58 بالاخره جواب داد. چند دقیقه پیش از گلزنی سباستین هالر، ضربه زمینی امره جان از پشت محوطه جریمه به تیرک دروازه حریف برخورد کرده بود.
سباستین هالر ارسال زمینی دونیل مالن که توسط مدافع آگزبورگ به درستی دفع نشده بود را در اختیار گرفت و با ضربه پای راست به زاویه مخالف کوبک موفق به گلزنی شد.
در دقیقه 69 درگیری بین بازیکنان دورتموند و آگزبورگ موجب شد تا کریم آدیمی و جفری گوولوو کارت زرد دریافت کنند. دورتموند درد قیقه 8۴ موفق شد فاصله با حریف را بیشتر کند.
هالر ضربه مارکو رویس روی پای جولین برنت را که توسط دروازه‌بان دفع شده بود با یک ضربه ساده به گل تبدیل کرد. دورتموند برای پایان بازی آماده می‌شد که متسل هوملز در دقیقه 90+1 دچار مصدومیت شد و نتوانست به بازی ادامه بدهد تا نیکو شاتربرک وارد زمین شود.
زنبورها از دقایق اضافه بازی به خوبی استفاده کردند و جولین برنات که در نیمه اول بازی یک فرصت تک به تک را از دست داده بود، روی پاس شاتربرک در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با ضربه حساب شده سومین گل این بازی را به ثمر رساند.
این برد به دورتموند کمک کرد تا با کسب 70 امتیاز به صدر جدول رده‌بندی صعود کند. آن‌ها با کسب نتیجه پیروزی در بازی هفته پایانی مقابل کلن بدون توجه به نتیجه بازی بایرن مونیخ می‌توانند کسب عنوان قهرمانی فصل را جشن بگیرند. آگزبورگ 32 امتیازی هم جایگاه چهاردهم جدول را همچنان در اختیار دارد.
24-news.ir/vdci3vazpt1arv2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما