تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۳
والنسیا در بازی خانگی مقابل رئال مادرید با نتیجه 1-0 پیروز شد تا دومین شکست این هفته کارلو آنچلوتی ثبت شود.
تکمیل هفته بد شاگردان انجلوتی
به گزارش خبر24، رئال مادرید در بازی هفته سی و پنجم لالیگا امشب در ورزشگاه مستایا به مصاف والنسیا رفت و با نتیجه 1-0 شکست خورد.

والنسیا که طی 4 رویارویی گذشته مقابل رئال شکست خورده بود این دیدار را با هدف پیروزی آغاز کرد. نیمه نخست بازی توسط دو تیم اغلب با پاسکاری در میانه میدان دنبال می‌شد که میزبان برخلاف جریان بازی گلزنی کرد.


پاس خوزه گایا درون محوطه جریمه به جاستین کلایورت رسید. ضربه کلایورت به سمت دروازه راهی نداشت و قوس گرفت تا عرض محوطه جریمه را طی کند که عدم واکنش به موقع ادر میلیتائو موجب شد تا دیگو لوپز در فاصله یک قدمی دروازه با یک ضربه توپ را به تور دروازه تیبو کورتوا بچسباند.


خاوی گوئرا در نیمه اول فرصت مناسبی داشت که رئال مادرید را با دومین شوک در این بازی مواجه کند اما تیبو کورتوا مانع از گلزنی بازیکن والنسیا شد. گوئرا پا به تو درون محوطه جریمه پیش رفت و ضربه خطرناکی به سمت دروازه نزد تا ضربه آرام او در اختیار کورتوا قرار بگیرد. نیمه اول با برتری میزبان پایان یافت.

اگرچه کارلو آنچلوتی از همان ابتدای بازی با تعویض رودریگو به جای ادواردو کاماوینگا، سعی داشت نیمه دوم را متفاوت آغاز کند اما اولین موقعیت خطرناک در 45 دقیقه دوم به نام والنسیا ثبت شد.

لوپز به عنوان زننده اولین گل بازی دقیقه 55 فرصت داشت تا روی پاس آلمیدا و ضربه قوس‌دارش دومین گل را هم بزند که کورتوا ضربه او را به آغوش کشید.

رئال در ادامه نیمه دوم برای تغییر نتیجه تلاش داشت و لوکا مودریچ و تونی کروس در دقیقه 65 به جای مارکوس آسنسیو و دنی سبایوس وارد زمین شدند اما این 2 بازیکن هم نتوانستند تاثیر بزرگی روی عملکرد تیم داشته باشند.

بازی با برتری والنسیا دنبال می‌شد که در دقیقه 75 پرتاب اشیاء متفرقه از سوی طرفداران پشت دروازه میزبان به سمت وینیسیوس جونیور موجب اعتراض این بازیکن برزیلی شد. وینسیوس به همین دلیل با بازیکنان والنسیا هم درگیری لفظی داشت که داور دستور به توقف بازی داده بود. داور با سرمربیان 2 تیم گفت‌وگو داشت و پس از چند دقیقه که جو ورزشگاه آرام شد بازی را از سر گرفت.

جاستین کلایورت در دقیقه 83 دومین گل والنسیا را به ثمر رساند که داور به دلیل حضور این بازیکن در موقعیت آفساید گل را مردود اعلام کرد.

در اولین دقیقه از 10 دقیقه وقت اضافه کریم بنزما پشت به دروازه حریف نزدیک به محوطه با پاس کوتاه فدریکو والورده را صاحب موقعیت کرد که او به سرعت به توپ ضربه زد و با واکنش دیدنی مراب مامارداشویلی یک ضربه کرنر برای رئال به دست آمد.

درخشش دروازه‌بان گرجستانی 2 دقیقه دیگر سکوهای ورزشگاه را به وجد آورد. او ضربه ایستگاهی تونی کروس را با شیرجه دیدنی و دست چپش مهار کرد تا فرصت عالی برای گلزنی را از رئال بگیرد.

پس از اعلام ضربه کرنر به سود رئال، وینیسیوس سعی داشت توپ که به زمین برگشته بود را دریافت کرده و ضربه کرنر را بزند که با مدافع حریف برای دریافت آن وارد چالش شد. مامارداشویلی وارد این چالش شد و سپس تمامی بازیکنان 2 تیم سعی داشتند که معرکه را آرام کرد که وینیسویس با دست راستش به صورت بازیکن حریف ضربه زد.

این صحنه توسط داور بررسی شد و سپس دومین کارت زرد وینیسیوس در این بازی به او نشان داده شد تا از زمین بازی اخراج شود. دروازه‌بان والنسیا هم به دلیل دخالت در این لحظه کارت زرد دریافت کرد.

ارسال لوکا مودریچ دقیقه ۱۲+۹۰ کریم بنزما را پشت مدافعان حریف صاحب موقعیت گلزنی کرد که پیش از چرخیدن مهاجم فرانسوی برای ضربه زدن به توپ مامارداشویلی به توپ رسید و پس از ضربه آرام بنزما آن را جمع کرد.

تلاش رئال برای تغییر نتیجه بازی فایده نداشت و در نهایت با یک گل شکست خورد تا پس از حذف دردناک مقابل منچسترسیتی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان، آنچلوتی یک مرتبه دیگر در این هفته شکست بخورد. والنسیا با کسب 3 امتیاز این بازی 3 پله صعود کرد و با 40 امتیاز به رتبه سیزدهم رسید.
24-news.ir/vdcaoan6m49nua1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما