تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۱
با دستور رئیس جمعیت هلال‌احمر؛

کمپین «غرق-نشویم» آغاز شد

کمپین بزرگ «غرق-نشویم» با هدف پیشگیری و ارائه آموزش‌های همگانی به مردم، آغاز به فعالیت کرد.
کمپین «غرق-نشویم» آغاز شد
به گزارش خبر24، با برگزاری جلسه هماهنگی نجات‌غریق در تابستان ۱۴۰۲ به میزبانی رئیس جمعیت هلال احمر و با حضور نماینده سازمان بهداشت جهانی، مدیران عامل جمعیت‌های هلال احمر استان‌های ساحلی و رئیس فدراسیون نجات‌غریق و غواصی پیرامون عملیات‌های نجات در محیط‌های آبی بحث و تبادل نظر شد و در پایان با دستور پیرحسین کولیوند، کمپین بزرگ «غرق-نشویم» با هدف پیشگیری و ارائه آموزش‌های همگانی به مردم، آغاز به فعالیت کرد.

همچنین مدیران عامل جمعیت‌های هلال‌احمر استان‌های مازندران، هرمزگان، گیلان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان و گلستان در حضور کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر، رنجبر نماینده دفتر سازمان بهداشت جهانی در ایران و حیدری رئیس فدراسیون نجات‌غریق و غواصی، مشکلات، پیشنهادات و راهکارهای خود را برای کاهش غرق‌شدگی افراد در دریا، رودخانه‌ها و استخرهای کشاورزی ارائه کردند که تاکید نخست همه آن‌ها بر پیشگیری و آموزش نکات ایمنی لازم به مردم بود.

رئیس جمعیت هلال احمر نیز در سخنانی بر لزوم فرهنگ‌سازی و آموزش جامعه تاکید کرد و گفت: از امروز با برنامه‌ریزی قبلی اداره‌ی کل آموزش‌های همگانی هلال احمر، کمپین بزرگ «غرق نشویم» آغاز می‌شود. این کمپین شامل تولید انواع محتواهای آموزشی در فضای مجازی و همچنین رسانه‌های تصویری، شنیداری و مکتوب رسمی است.

کولیوند خانه‌های هلال را بزرگترین بازوی جمعیت مردمی هلال احمر برای انتقال آموزش‌های همگانی در راستای پیشگیری از حوادث و افزایش آمادگی مواجهه با سوانح دانست و گفت: هر چه بیشتر در پیشگیری کار کنیم به نفع مردم است. اگرچه برنامه‌ریزی خوبی برای انجام عملیات‌های نجات در محیط‌های آبی صورت گرفته است اما پیشگیری مقدم بر درمان است و در این راه بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ خانه هلال کشور فعال در مناطق روستایی و کم‌برخوردار شهری می‌توانند با ترویج کمپین «غرق نشویم» پل انتقال آموزش‌های ما به جوامع محلی باشند.

رئیس جمعیت هلال احمر یادآوری کرد: در ۱۰ سال گذشته بیش از ۱۱ هزار نفر به علت غرق‌شدگی جان خود را از دست داده‌اند. یعنی به طور میانگین در هرسال بیش از هزار خانواده داغدار شده‌اند و این موجب هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی زیادی بوده که بر دوش خانواده‌ها و کشور تحمیل شده است. بنابراین ما هدف خود را در سال جاری کاهش ۵۰ درصدی تلفات غرق‌شدگی نسبت به سال‌های گذشته اعلام کردیم. در این راه مصمم خواهیم بود و منتظر همراهی و همکاری دیگر دستگاه‌های مسئول هستیم.
24-news.ir/vdciuvazzt1ar32.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما