تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱
مهدی طارمی با به ثمر رساندن چهار گل در آخرین دیدار تیم فوتبال پورتو در لیگ پرتغال، رکوردهای ویژه‌ای را ثبت کرد و همچنین یک طلسم ۸۲ ساله در این باشگاه را شکست.
طارمی طلسم ۸۲ ساله را شکست
به گزارش خبر24، شاید زمانی که مهدی طارمی در هفته ماقبل پایانی لیگ پرتغال یکی پس از دیگری توپ را به تور دروازه تیم فامالیکائو می‌چسباند و شنبه شب پس از به ثمر رساندن چهار گل (پوکر) زمین مسابقه را ترک می‌کرد، نمی‌دانست در حال جابجا کردن آمارهای گلزنی ویژه ای برای خود و باشگاه پورتو است.
۱۰۰ گل طارمی در پرتغال
طارمی که در سال ۲۰۱۹ کارش را در فوتبال اروپا با تیم ریوآوه شروع کرد، در سال ۲۰۲۰ به پورتو پیوست و در سومین سال حضورش در این تیم، تعداد گل‌هایش در لیگ پرتغال را به ۱۰۰ گل رساند. مهاجم بوشهری فوتبال ایران ۲۱ گل در ریوآوه به ثمر رساند و در پورتو هم با احتساب بازی آخر، ۷۹ بار دروازه حریفان را باز کرده است.


عبور از هالک و قرار گرفتن در جمع سه گلزن برتر تاریخ پورتو
طارمی در این فصل پیشرفت قابل توجهی در گلزنی داشت و خود را به جمع سه گلزن برتر خارجی باشگاه پورتو رساند. طارمی که تا چند هفته پیش در جمع پنج گلزن برتر خارجی پورتو بود، ابتدا «رباح ماجر» الجزایری را با ۷۴ گل پشت سر گذاشت و سپس از «هالک» مهاجم برزیلی و ۷۷ گله عبور کرد.
ماشین گلزنی فوتبال ایران در پورتو در حال حاضر فقط «جکسون مارتینز» (۹۲ گل) و «ماریو ژاردل» (۱۶۸ گل) را پیش رو دارد و اگر فصل آینده هم در پورتو بماند می‌تواند حتی رکورد مارتینز را هم بشکند.
تاثیر «پوکر» روی آمار طارمی در پرتغال/ طلسم ۸۲ ساله شکست!
طارمی اولین پوکر قرن ۲۱ پورتو را ثبت کرد
طبق اعلام وب سایت «زیرو زیرو» پرتغال، طارمی اولین بازیکن پورتو است که در قرن بیست و یکم در لیگ پرتغال پوکر می‌کند. آخرین بار ماریو ژاردل بود که در سال ۱۹۹۹ در یک بازی برای پورتو چهار گل به ثمر رساند.
شکستن یک طلسم بعد از ۸۲ سال
طارمی در دیدار با فامالیکائو، سه گل از چهار گل خود را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. پورتو آخرین بار در سال ۱۹۴۱ تاکنون در مسابقات لیگ پرتغال بیش از سه بار در یک دیدار از روی نقطه پنالتی گلزنی نکرده بود. طارمی پس از ۸۲ سال این طلسم را شکست.
پوکر در لیگ پرتغال بعد از ۵ سال
سرانجام در روزی که پورتو دهمین پیروزی متوالی خود را به دست آورد و بهترین رکورد فصل را از خود بر جای گذاشت، در مسابقات لیگ پرتغال بعد از پنج سال موفق شد پوکر را تکرار کند. آخرین بار «آرنالدو ادیل لوپز دا سیلوا» ملقب به «ادینیو» که در تیم ویتوریا حضور داشت، در یکی از مسابقات لیگ پرتغال برابر آوس چهار گل به ثمر رسانده بود.
۳۰ گل طارمی در این فصل برای پورتو
اما مهاجم ۳۰ ساله ایران برای پورتو در این فصل در مجموع ۳۰ بار گلزنی کرده است که یک آمار قابل توجه محسوب می‌شود. طارمی در لیگ پرتغال ۲۱ گل به ثمر رسانده و در لیگ قهرمانان اروپا صاحب ۵ گل است. دو گل در سوپرجام و دو گل هم در جام آلیانز از دیگر دستاوردهای طارمی در این فصل است.
این بازیکن علاوه بر هفته پایانی لیگ پرتغال، در فینال جام حذفی هم این فرصت را دارد که تعداد گل‌هایش را در این فصل بیشتر از این جلو ببرد.
منبع: مهر
24-news.ir/vdcdzj0f9yt0xn6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما