تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸
دولت برزیل با انتشار بیانیه‌ای به شدت به اتفاقات رخ داده برای وینیسیوس جونیور، ستاره رئال مادرید، اعتراض کرد
حمایت دولت برزیل از وینیسیوس: تمامش کنید!
به گزارش خبر۲۴، وینیسیوس جونیور پس از اتفاقاتی که شب گذشته در جریان دیدار رئال مادرید برابر والنسیا رخ داد در مرکز توجه قرار گرفته است. 

تماشاگران تیم میزبان بارها در طول این بازی و حتی پیش از ورود بازیکنان به ورزشگاه مستایا با شعارهای زننده و نژادپرستانه سعی در توهین به این بازیکن برزیلی داشتند و این اتفاق در دقایق پایانی این دیدار به اوج خودش رسید. 

زمانی که این ستاره رئال مادرید یکی از کسانی که به او توهین کرده بود را به داور و دیگر مسئولان بازی معرفی کرد، واکنشی از سوی آنها ندید و لحظاتی بعد به دلیل درگیری با یکی از بازیکنان حریف از زمین بازی اخراج شد. 

تصاویر منتشر شده از گریه کردن وینی در طول بازی و زمانی که تماشاگران برای او آرزوی مرگ می‌کردند، بسیاری را تحت تاثیر قرار داد و بازیکنان بزرگ دنیای فوتبال از شب گذشته تا امروز با انتشار پست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی از او حمایت کردند. 

رییس جمهور برزیل ساعاتی پس از این بازی به این اتفاق واکنش نشان داد و حالا دولت برزیل هم با انتشار بیانیه‌ای رسمی از این ستاره تیمش حمایت کرده است. 

در بخشی از این بیانیه آمده:« ما دیگر حاضر به پذیرش یک توهین و آزار نژادپرستانه دیگر علیه وینی جونیور نیستیم. این موضوع را به اطلاع مقامات اسپانیا و لالیگا رساندیم. دولت برزیل رفتارهای نژادپرستانه چه در این کشور و چه در کشورهای خارجی را تحمل نخواهد کرد. ما تمام تلاش‌مان را به کار خواهیم گرفت تا تمامی ورزشکاران سیاه‌پوست بتوانند بدون تجربه چنین اتفاقاتی بازی کنند.»
24-news.ir/vdcjxoevouqe8hz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما