تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
حزب الله چند روز قبل از بیست و سومین سالگرد آزاد سازی جنوب لبنان از دست نظامیان اشغالگر صهیونیستی در یکی از پادگان‌های خود در جنوب لبنان نزدیک به منقطه ملیتا رزمایش برگزار و در آن از گلوله‌های جنگی استفاده کرد و موشک‌ها و خودرو‌های نظامی خود را به نمایش گذاشت.
حزب الله، حمله به اسرائیل را شبیه سازی کرد
لینک فیلم


به گزارش خبر24، حزب‌الله لبنان بزرگترین رزمایش نظامی خود طی سال‌های اخیر را در جنوب این کشور برگزار و یک حمله پهپادی علیه یک شهر اسرائیل را شبیه‌سازی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود ۲۰۰ نیروی عضو این گروه شبه‌نظامی روز یکشنبه در این رزمایش که در منطقه عرمتی در حدود ۲۰ کیلومتری مرز اسرائیل برگزار شد، شرکت کردند.

این رزمایش به مناسبت سالگرد عقب‌نشینی اسرائیل از لبنان در ۲۵ مه سال ۲۰۰۰ برگزار و در آن از مهمات جنگی استفاده شد. همچنین ده‌ها خبرنگار برای پوشش این رزمایش دعوت شدند.

شبه‌نظامیانی که چهره خود را با نقاب پوشانده شده بودند یا صورت خود را با رنگ‌های مشکی و سبز استتار کرده بودند، در این رزمایش مشارکت داشتند. تعدادی از تک تیرانداز‌ها نیز به سمت اهدافی که با ستاره داوود مشخص شده بود شلیک کردند، در حالی که افراد مسلح سوار بر موتورسیکلت به سمت اهداف شلیک کردند.

در این مانورها، انواع مختلفی از سلاح‌های سبک و سنگین مانند راکت انداز، خودرو‌های مجهز به مسلسل سنگین یا ضدهوایی را به علاوه موشک‌های ضد تانک و دوش‌پرتاب به نمایش گذاشته شد.

دیوار سیمانی بلندی در محل نصب شده بود، شبیه دیواری که اسرائیل در مرز لبنان بلند کرده بود و روی آن در کنار تصویری از مسجد الاقصی، شعار‌هایی مانند «ما می‌آییم» نوشته شده بود.

هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله، در جریان این رزمایش تهدید کرد که اگر عده‌ای در اسرائیل حماقت کنند، حزب‌الله با موشک‌های دقیق خود و با تمام سلاح‌هایی که در اختیار دارد، به اسرائیل حمله می‌کند.

محمد عفیف مسئول روابط رسانه‌ای حزب‌الله گفت که ماهیت، مکان و زمان این فعالیت نظامی مشخص است و به مناسبت جشن مقاومت و آزادسازی منحصرا" در مقابل خبرنگاران و رسانه‌ها انجام می‌شود که نمونه‌ای ساده از توانمندی‌های واقعی مقاومت در چارچوب ارسال پیامی به رژیم اسرائیل درباره آمادگی مقاومت برای جلوگیری از تجاوز دشمن و دفاع از لبنان است.

لازم به ذکر است که حزب الله پوشش رسانه‌ای این رزمایش را محدود به رسانه‌های وابسته به خود نکرد، بلکه از رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی با هر گرایش سیاسی جهت پوشش این رزمایش دعوت کرد.

منبع: فرارو
24-news.ir/vdcjaoeviuqe8hz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما