تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۰
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر از شناسایی گروه خونی O بمبئی در این استان که یک گونه نادر است، خبر داد.
شناسایی یک گونه نادر خونی در این استان کشور
به گزارش خبر24، دکتر علیرضا باستین دوشنبه اول خرداد گفت: این گروه خونی متعلق به جوانی ۲۶ ساله است که برای نخستین بار خون اهدا کرده و با آزمایشات اولیه مشخص شده است که در سرم این شخص آنتی بادی وجود دارد.

وی اضافه کرد: خون این جوان به واحد «سرولوژی» ارجاع و پس از انجام آزمایشات اختصاصی در این واحد، مشخص شد که گروه خونی این شخص O بمبئی است.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر تصریح کرد: این جوان بوشهری، پنجمین فرد شناسایی شده با این گروه خونی نادر در استان بوشهر است.

مسئول واحد سرولوژی اختصاصی انتقال خون بوشهر، نیز در خصوص گروه خونی شناسایی شده گفت: اگر در بین جمعیت هزار تا پنج هزار نفری جامعه، آنتی ژن خاص خون مشاهده نشود آن فرد دارای گروه خونی نادر است و در صورتی که خون فردی در بین جمعیت پنج هزار تا ۱۰ هزار یک منطقه جغرافیایی، آنتی ژن‌های خاص را نداشته باشد، دارای گروه خونی بسیار نادر است.

هنگامه عبدلی اضافه کرد: گروه خونی o بمبئی یکی از گروه های خونی نادر در بین افراد جامعه است و به دلیل احتمال عارضه همولیتیک داخل عروقی که تزریق خون برای این افراد ایجاد می‌کند، غربالگری آنتی بادی در گروه بندی سرمی افراد باید مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: ایسنا
24-news.ir/vdcfccdyxw6d01a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما