تاریخ انتشارسه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۷
رئیس‌جمهور مولداوی مدعی شد که به لطف اوکراین، این کشور از تهاجم نظامی روسیه در امان مانده است.
ساندو: آماده بازداشت پوتین هستیم
به گزارش خبر۲۴، رئیس‌جمهور مولداوی می‌گوید به رای دادگاه کیفری بین‌المللی در خصوص بازداشت رئیس‌جمهور روسیه احترام می‌گذارد.
 
«مایا ساندو» رئیس‌جمهور غربگرای مولداوی روز سه‌شنبه اعلام کرد که جمهوری مولداوی به تصمیم دادگاه کیفری بین‌المللی که به نام «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه به دلیل جنایات جنگی در اوکراین، حکم بازداشت صادر کرده است، احترام می‌گذارد و در صورت ورود وی به این کشور، بازداشت می‌شود.
 
این مقام دولت مولداوی مدعی شد که در حال حاضر اوکراین، ارتش روسیه را از مرزهای ما دور نگه می دارد، خطر تهاجم نظامی برای جمهوری مولداوی مطرح نیست، با این حال تلاش روسیه برای بی ثبات کردن مولداوی وجود دارد. اما نهادهای مولداوی توانسته اند از این کشور دفاع کنند.
 
دیوان کیفری بین‌المللی در ماه های گذشته برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به بهانه ارتکاب جنایت جنگی در اوکراین، قرار بازداشت صادر کرد. مسکو همواره اتهامات علیه نیروهای روسیه مبنی بر ارتکاب جنایت در جریان جنگ یکساله با اوکراین را رد کرده است.
 
این دادگاه بین المللی با ادعای مظنون بودن پوتین به تبعید غیرقانونی کودکان و انتقال غیرقانونی ساکنان قلمرو اوکراین به فدراسیون روسیه، برای رئیس جمهور روسیه حکم بازداشت صادر کرد.
 
منبع: مهر
24-news.ir/vdccmoqse2bqix8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما