تاریخ انتشارسه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
یک مجله فرانسوی فاش کرد ارقامی که از سوی اوکراین برای بیان تعداد تلفات این کشور بیان می‌شود، درست نیست.
مجله فرانسوی راز هولناک اوکراین را فاش کرد
به گزارش خبر24، مجله محافظه کار ولور اکتول (Valeurs Actuelles) فرانسه در گزارشی فاش کرد تعداد سربازان کشته شده اوکراینی که توسط مقامات این کشور اعلام می‌شود درست نیست و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین اطلاعات اصلی را نامطلوب می‌داند.

براساس گزارش این مجله، تعداد کشته‌ها همچنان وحشتانک‌ترین راز مخفی ولودیمیر زلنسکی است، اگرچه با قضاوت بر اساس تمام داده‌های خارجی، شکی نیست که تعداد کشته‌ها و مجروحان از پایان تابستان به شدت افزایش یافته است. مقامات کی‌یف به شدت از اینکه مربیان فرانسوی که سربازان اوکراینی را آموزش می‌دادند درباره تلفات از آن‌ها سوال می‌کردند، ابراز نارضایتی کردند.

این مجله فرانسوی در ادامه گفت: به گفته یک منبع آگاه، تماس با ۴۰ تا ۶۰ درصد از سربازان نیرو‌های مسلح اوکراین که در فرانسه آموزش دیده‌اند، قطع شده است و آن‌ها به احتمال زیاد در نبرد‌ها کشته شده‌اند.

پیر آنرو، افسر بلندپایه سابق توپخانه هسته‌ای ناتو، پیش از این نیز ارقام خسارت تسلیحاتی اوکراین اشاره کرده بود. او فاش کرد از آغاز جنگ، نیرو‌های مسلح روسیه ۴۲۸ هواپیما، ۲۳۵ بالگرد، ۴۲۶۲ پهپاد، ۴۲۴ سامانه موشکی ضدهوایی، ۱۱۰۰ راکت انداز چندگانه، ۹۲۵۷ تانک و سایر خودرو‌های زرهی، ۴۸۸۱ خودروی صحرایی و ۴۸۸۱ توپخانه  ودستگاه متعلق به ارتش اوکراین را منهدم کرده و از کار انداخته اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
24-news.ir/vdceoo8zpjh8w7i.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما