تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۷
برایتون امروز با برتری 3-1 برابر ساوتهمپتون، سهمیه اروپایی خود (حداقل لیگ کنفرانس) را قطعی کرد.
پیش به سوی لیگ اروپا
به گزارش خبر24، امروز از ساعت 16.30 برایتون که تحت هدایت روبرتو دی‌زربی ایتالیایی امسال فوق العاده کار کرده، در زمین خود میزبان تیم سقوط کرده و نگون‌بخت ساوتهمپتون بود و به سه امتیاز بازی نیاز مبرم داشت تا سهمیه لیگ اروپای خود را تا حد زیادی قطعی کند. برایتون قبل از این بازی با 58 امتیاز از 35 بازی پشت سر لیورپول و بالاتر از استون ویلا و تاتنهام در رده ششم بود.


برایتون ابتدا با دو گل اِوان فرگوسن در دقایق 29 و 40 از حریف خود پیش افتاد، ولی ساوتهمپتون در دقیقه 58 توسط محمد الیونسی فاصله را کم کرد. تئو والکات کمی بعد حساب کار را برابر کرد، ولی با دخالت VAR این گل مردود اعلام شد.


در نهایت پاسکال گراس در دقیقه 69 گل سوم را زد تا خیال برایتون راحت شود. با این برد برایتون 61 امتیازی شد و با توجه به فاصله چهار امتیازی با تاتنهام (تیم هشتم جدول)، قطعا سهمیه اروپایی فصل آینده را به دست آورده است. برایتون برای اولین‌بار در تاریخ خود توانست سهمیه مسابقات اروپایی به دست بیاورد.


این تیم در ابتدای فصل با گراهام پاتر شروع کرد ولی رفتن این سرمربی به چلسی و روی کار آمدن روبرتو دی‌زربی تمام معادلات را به هم ریخت تا فصل تاریخی این تیم رقم بخورد.
24-news.ir/vdcaeon6049nu61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما