تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۱
یک مربی ایتالیایی در آستانه حضور در تیم ملی فوتبال کشورمان قرار دارد.
بازیکن مطرح اینتر و لاتزیو روی نیمکت ایران
به گزارش خبر۲۴، در شرایطی که قرار است اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتبال کشورمان برای حضور در تورنمنت کافا از ۱۳ خرداد آغاز شود، تاکنون وضعیت انتخاب دستیار خارجی امیر قلعه‌نویی قطعی نشده است.
 
طبق اعلام مهدی نبی، سرپرست تیم ملی، فدراسیون فوتبال پس از مذاکره با گزینه‌های مختلف، در حال حاضر با یک مربی ایتالیایی که سابقه حضور در جام جهانی همراه با تیم ملی سوئیس در حال مذاکره است. روز گذشته نیز سرمربی تیم ملی مدعی شد پیش قرارداد برای یک مربی خارجی ارسال شده است.
 
با نگاهی به فهرست دستیاران مورات یاکین، سرمربی تیم ملی سوئیس در جام جهانی ۲۰۲۲ متوجه می‌شویم، دستیار ایتالیایی در این کادر حضور نداشته اما در دوره قبلی جام جهانی که ولادیمیر پتکوویچ، سرمربی این تیم بود از یک مربی ایتالیایی به عنوان دستیار در کادر خود به نام آنتونیو مانیکونه استفاده می‌کرد.
 
این مربی ۵۶ ساله که سابقه یک بازی ملی برای آتزوری در سال ۱۹۹۳ را دارد، در کارنامه‌اش حضور در تیم‌های اینترمیلان، پالرمو، اودینزه و جنوا را داشته و از سال ۲۰۰۴ فعالیت مربیگری خود را در به عنوان سرمربی جوانان اینترمیلان شروع کرد. مانیکونه از سال ۲۰۱۲ به عنوان دستیار پتکوویچ در کنار این مربی صربستانی بوده و در تیم‌های لاتزیو، سوئیس و بوردو فرانسه با او همکاری کرده است.
 
مانیکونه از سال ۲۰۲۲ بدون تیم بوده و باید دید آیا با توجه به نشانه‌هایی که نبی از گزینه خارجی حضور در کادرفنی تیم ملی مطرح کرده است، قرارداد این مربی با ایران امضا خواهد شد؟
24-news.ir/vdciu3azyt1arr2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما