تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
رییس سابق موساد در کنفرانس امنیتی هرتزلیا، نسبت به نزدیک‌شدن ایران و کشورهای منطقه به ویژه عربستان و مصر هشدار داد.
هراس صهیونیست‌ها از همگرایی ایران با مصر و عربستان
به گزارش خبر24 به نقل از روسیا الیوم، تامیر پاردو، رییس پیشین دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی موساد، در سخنانی در کنفرانس امنیتی هرتزلیا، نسبت به نزدیک شدن ایران و کشورهای منطقه به ویژه عربستان سعودی و مصر هشدار داد.

رییس پیشین موساد تصریح کرد: نزدیک شدن ایران و کشورهای منطقه، به ویژه عربستان سعودی و مصر، جایگاه «اسرائیل» را به عنوان یکی از قدرت‌های خاورمیانه تهدید خواهد کرد.

پاردو در ادامه سخنان خود، تفرقه داخلی را بزرگ‌ترین تهدید برای رژیم صهیونیستی دانست.

وی افزود: اخیرا دیدیم که عربستان سعودی به ایران نزدیک شد و گفتگوهایی با امارات درجریان است و شاهد روابط برخی کشورها با سوریه و امارات و اردن و اکنون با مصر هستیم.

پاردو اضافه کرد: بزرگترین تهدید برای «اسرائیل»، تفرقه و گسست داخلی است و پس از انتخابات اخیر، باندی تشکیل شد که تلاش می کند اسرائیل را بر خلاف جهت آرمان های صهیونیسم اداره کند.

وی با اشاره به تداوم اعتراضات اپوزیسیون علیه کابینه نتانیاهو گفت: هنگامی که به آنچه پنج ماه پیش اتفاق افتاد نگاه می‌کنیم، می بینیم که بزرگترین شکست «اسرائیل» در صحنه بین الملل رقم خورده است.

رئیس سابق موساد ادامه داد: «اسرائیل» به سوی خودکامگی پیش می روند و این نه به خاطر آنکه اکثریت خواستار آن هستند بلکه به این دلیل است که یکی دارد با سیستم سیاسی بازی می کند.

پیشتر نیز «یائیر لاپید» نخست وزیر سبق رژیم صهیونیستی درباره هرگونه نزدیکی بین ایران و مصر به کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم هشدار داده بود و در توییتی نوشت: نزدیکی مصر و ایران با منافع ما در منطقه در تضاد است.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdceno8zvjh8wwi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما