تاریخ انتشارپنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
هیئت اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برجک مرزبانی مزه سر هنگ مرزی سراوان، محل حادثه تروریستی اخیر و شهادت ۵ تن از مرزبانان کشورمان بازدید کردند.
بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از محل شهادت مرزبانان سراوان
به گزارش خبر24، هیئت اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سراوان امروز پنج شنبه (۴ خرداد ماه) از برجک مرزبانی «مزه سر»، محل حادثه تروریستی اخیر و شهادت ۵ تن از مرزبانان دلیر کشورمان در منطقه هنگ مرزی سراوان بازدید کردند.

شهریار حیدری در جریان نظارت میدانی از این منطقه، گفت: با همراهی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان و آقایان مرتضی محمودوند و ملک فاضلی از نوار مرزی سیستان و بلوچستان (هنگ مرزی میرجاوه و هنگ مرزی سراوان) و محل شهادت مرزبانان که در روزهای گذشته در درگیری نابرابر و البته شجاعانه و عاشقانه به شهادت رسیدند، بازدید کردیم.

وی با اشاره به گزارش فرمانده مرزبانی استان درباره حادثه و درگیری اخیر در این منطقه، افزود: پنج نفر از مرزبانان در داخل برجکی که توسط گروهک معاندین تخریب شده است، حدود یک ساعت درگیر بودند، تروریست‌ها ابتدا از مرزبانان ایرانی خواستند که تسلیم شوند، اما مرزبانان دلیر کشورمان شهادت را بر تسلیم شدن ترجیح دادند و این نشان از ایثار و علاقه و شجاعت مرزبانان نسبت به آب و خاک کشور دارد.

وی یادآور شد: بر اساس شرایط جغرافیایی این منطقه کاملا مشخص است که سرویس‌های بیگانه آن سوی مرز با گروهک تروریستی ارتباط تنگاتنگ داشتند و قطعا در تامین تجهیزات به آن‌ها کمک کردند.

حیدری در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های مرزبانی کشور به ویژه مرزبانان که در این استان و با شرایط سخت و پیچیده انجام وظیفه می‌کنند، گفت: مسئولان باید آنطور که شایسته است، نسبت به تجهیز ملزومات مرزبانی کشورمان توجه کنند، از همکاران خودم نیز در مجلس انتظار دارم به زودی طرح تقویت مرزبانی را در دستور کار قرار دهند تا مرزبانی جمهوری اسلامی ایران از نظر کمی کیفی تقویت شود.

گفتنی است؛ اشرار و معاندان گروهک تروریستی جیش‌الظلم در شامگاه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، برای ورود به کشور با مقاومت مرزبانان دلیر برجک مرزبانی «مزه سر» هنگ مرزی سراوان روبه‌رو شدند و در این درگیری متاسفانه پنج نفر از مرزبانان دلیر، به درجه شهادت نائل شدند.

منبع: خانه ملت
24-news.ir/vdccsoqso2bqi18.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما