تاریخ انتشاريکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات بر خانه‌های خالی تاثیری در کاهش اجاره‌بها نداشته است. اگر ساخت مسکن را با کمک مردم و بخش خصوصی افزایش دهیم قطعا روی اجاره‌بها تاثیر خواهد داشت.
مالیات بر خانه‌های خالی تاثیری در کاهش اجاره‌بها نداشته است
محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبر۲۴ درباره نابسامانی بازار مسکن و اجاره‌بها گفت: زمین و مسکن وابستگی به شدت به یکدیگر وابسته است. در دولت قبل اقدام جدی در حوزه مسکن نداشتیم و امروز کاهش عرضه موجب افزایش قیمت مسکن شده است.

وی افزود: برای این منظور طرح دو فوریتی ساماندهی جایگاه‌های املاک مسکونی در سال ۱۴۰۱ در کمیسیون مربوطه در مجلس به تصویب رسید.

این نماینده مجلس شورای اسلامی به تاثیر عوامل تورم، نرخ ارز، ساماندهی بازار زمین و مسکن بر بازار اجاره و مسکن اشاره کرد و ابراز داشت: دولت زمین در اختیار بخش خصوصی قرار دهد تا بخش خصوصی با ورود به حوزه ساخت و ساز، مسکن در اختیار متقاضیان قرار دهد.

جوکار تاکید کرد: در برخی از شهرهای کشور چنین مصوبه‌ای وجود دارد و شورای عالی مسکن، زمین در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و با تسهيلات مسکن، اقدام به ساخت و ساز می‌کند.

وی اظهار داشت: مالیات بر خانه‌های خالی تاثیری در کاهش اجاره‌بها نداشته است. اگر ساخت مسکن را با کمک مردم و بخش خصوصی افزایش دهیم قطعا روی اجاره‌بها تاثیر خواهد داشت و ساماندهی آن خودبه‌خود صورت خواهد گرفت.

جوکار در پایان درباره اهمیت امضای سند احداث، طراحی و ساخت خط ریلی رشت-آستارا مدعی شد: تکمیل این کریدور در حوزه حمل و نقل نقش مهمی خواهد داشت و تحولات جدی را در اقتصاد کشور شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcc4oqsx2bqip8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما