تاریخ انتشارسه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
نمایندگان مجلس با اکثریت آرا، به رضامراد صحرایی برای حضور در وزارت آموزش و پرورش رای اعتماد دادند.
صحرایی وزیر آموزش و پرورش شد
به گزارش خبر24، بررسی برنامه‌ها و صلاحیت رضامراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه نهم خرداد ماه) قرار داشت.


در ابتدای جلسه امروز سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات گزارش این کمیسیون درباره برنامه‌ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی قرائت کرد و پس از آن اظهارات 2 نماینده موافق و 2 نماینده مخالف با برنامه‌های وزیر پیشنهادی استماع شد.

پس از آن آقای صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به دفاع از برنامه‌های خود پرداخت و در نهایت رأی گیری درباره صلاحیت و برنامه‌های وی انجام شد و نمایندگان با 167رای موافق، 84مخالف و 14 ممتنع به صحرایی رای اعتماد دادند.

به گزارش تسنیم، رضامراد صحرایی پس از استعفای یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با حکمی از سوی آیت الله رئیسی در روز 14 فروردین برای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش انتخاب و در 31 اردیبهشت  در نامه‌ای به رئیس مجلس، وی را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی کرد.

صحرایی متولد 1355 و دکتری زبانشناسی از دانشگاه علامه طباطبایی و استاد تمام این دانشگاه است که از اردیبهشت سال گذشته بعنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب شد.

از سوابق  رضا مراد صحرایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تدریس در مدارس ابتدایی و متوسطه آموزش‌ و پرورش، استاد تمام رشته زبان‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی، استاد پژوهشگر برتر کشور در وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه علامه طباطبایی، مدیرکل آموزش عالی بنیاد شهید و ایثارگران کشور سرپرست معاونت فرهنگی بنیاد شهید و ایثارگران، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی

منبع: تسنیم
24-news.ir/vdcaoon6m49nu01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما