تاریخ انتشارسه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین به انتشار گزارش‌های عجیب درباره رویت یک نهنگ «جاسوس» متعلق به مسکو واکنش نشان داد.
واکنش اولیانوف به گزارش‌ها درباره «نهنگ جاسوس روس»!
به گزارش خبر24، انتشار گزارش‌های عجیب درباره رؤیت دوباره «نهنگی سفید که گفته می‌شود قبلاً در نروژ برای روسیه جاسوسی کرده»، واکنش فکاهی میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین را به همراه داشت.

این نهنگ سفید که محلی‌ها آن را «هوالدیمیر» نامیده‌اند، برای نخستین بار در سال ۲۰۱۹ در سواحل نروژ با گردن‌بندی با اسم روسیه دیده شد.

این نهنگ که گفته می‌شود سال‌ها به‌کُندی از بخش های انتهایی نروژ به سمت جنوب شنا می‌کرد، در ماه‌های اخیر سرعتش را افزایش داد و موسسه «وان‌ وِیل» که نهادی غیرانتفاعی با هدف حفاظت از این نهنگ است، مدعی شد که حرکت سریع نهنگ سفید، دلیل هسته‌ای دارد!

نهنگ اهلی بِلوگا ۴ سال پیش هنگام رویت در سواحل نروژ، گردن‌بندی مجهز به دوربین «گوپرو/GoPro» و گیره‌هایی که روی آن جمله «تجهیزات سن‌پترزبورگ» حک شده بود، به گردن داشت.

برخی مدعی هستند این نهنگ که نامش از تلفیق کلمه «هوال» (در زبان نروژی به معنای نهنگ) و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تشکیل شده، به دست ارتش مسکو برای جاسوسی تربیت شده است.

مسکو هرگز به طور رسمی مدعی نشده که ارتش روسیه هوالدیمیر را تربیت کرده و علاوه بر این، وجود هرگونه برنامه با هدف تربیت و آموزش پستانداران دریایی به عنوان جاسوس را رد کرده است.

با این حال، ویکتور بارانِتس، سرهنگ روس در سال ۲۰۱۹ گفته بود: فرض بگیریم که این حیوان برای جاسوسی است. واقعاً فکر می‌کنید ما یک تلفن همراه به گردنش می‌اندازیم و رویش می‌نویسیم «با این شماره تماس بگیرید؟!»

و حالا اولیانوف با انتشار توییتی، به این ادعا واکنش نشان داد و نوشت: یحتمل قدم بعدی این است که ادعا کنند روسیه از پشه‌ها به عنوان جاسوس استفاده می‌کند.
 

منبع: مشرق
24-news.ir/vdcbg9b8frhb59p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما