تاریخ انتشارشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱
سه باشگاه لیگ برتری در فصل گذشته روی هم هزار میلیارد تومان بابت خرید بازیکن و کادر فنی هزینه کرده‌اند.
هزینه ۱۰۰۰ میلیاردی ۳ باشگاه لیگ برتری
به گزارش خبر24، مصوبات جدید سازمان لیگ در مورد سقف بودجه باشگاه ها برای فصل جدید باعث شده تا سروصدای زیادی بین اهالی فوتبال به وجود بیاید.

خیلی از مدیران باشگاه ها و مربیان نسبت به این تصمیم اعتراض دارند و معتقد هستند با سقف بودجه امکان یارگیری مناسب وجود ندارد اما یکی از دلایلی که باعث شده تا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به طوری جدی روی اجرایی شدن این مصوبات اصرار داشته باشند تفاوت بسیار زیاد بین باشگاه ها در هزینه های یارگیری است.

به طور مثال در بررسی های صورت گرفته از سوی مسئولان سازمان لیگ سه باشگاه لیگ برتری در فصلی که گذشت روی هم هزار میلیارد تومان بابت جذب بازیکن هزینه کرده اند. یک رقم سرسام آور که مشخص می کند تفاوت تیم ها در لیگ برتر تا چه اندازه است. در واقع هزینه ۴۰ درصد کل لیگ در اختیار این سه باشگاه بوده است.

با توجه به چنین شرایطی سازمان لیگ برای ایجاد عدالت در لیگ برتر و رعایت فضای جوانمردانه و با بررسی جوانب امر در زمینه های مختلف تصمیم به اجرای سقف بودجه گرفته است. روز گذشته مهدی تاج اعلام کرد که یک باشگاه لیگ برتری ۴۱۱ میلیارد تومان هزینه در فصل گذشته انجام داده و باشگاهی چون ملوان انزلی تنها ۵۷ میلیارد تومان هزینه انجام داده است.

منبع: خبرگزاری آنا
24-news.ir/vdcev78zejh8xzi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما