تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۰
تا به حال چند بار تصمیم گرفته‌اید که سیگارتان را ترک کنید و موفق شده‌اید!؟ یک بار، دو بار، ده بار!؟ پس با ما همراه باشید برای خواندن یک مطلب جالب.
ترک سیگار در ۱۰۲ سالگی!
به گزارش خبر24، این مثال را شنیده‌اید که می‌گویند ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است!؟ پس به تلاشتان ادامه بدهید شاید شما هم به سرنوشت لانگلی که در ۱۰۲ سالگی سیگار را ترک کرد، دچار شدید! لانگی، پیرزنی بود که پس از ۹۵ سال سیگار کشیدن ناگهان تصمیم به ترک سیگار گرفت و یک‌شبه هم اعتیادش را کنار گذاشت.

البته این مادربزرگ سیگاری فقط به این دلیل تصمیم به ترک سیگار گرفته بود که دیگر به قول خودش سیگار برایش هیچ جذابیتی نداشت! لانگلی اولین سیگارش را همزمان با آغاز جنگ اول جهانی در سال ۱۹۱۴ روشن کرد و از آن موقع در تمامی افت و خیزهای تاریخی و اقتصادی بسته سیگار مارک پلیر را از خودش جدا نکرد.

لانگلی فقط هفت سالش بود که سیگاری شد و در مدرسه و در کنار دیگر دانش‌آموزان شروع کرد به دود کردن سیگار اما در همه این سال‌ها هیچ وقت فکر نکرد که ممکن است که روزی سرطان بگیرد. او که سال‌ها در رختشویخانه کار می‌کرده و حالا در محله کرویدون در جنوب لندن ساکن است، تأکید می‌کند که در روزهای سخت جنگ هم سیگار می‌کشید!

لانگلی اما سیگار را به‌خاطر سلامتی‌اش کنار نگذاشت، او دیگر علاقه‌ای به کشیدن آن نداشت چون که فکر می‌کرد بینایی‌اش کم شده و دیگر به راحتی نمی‌تواند بسته سیگارش را پیدا کند. خانم لانگلی به‌طور متوسط روزی پنج سیگار هم کشیده باشد باید در ۹۵ سال حدود ۱۷۰ هزار نخ سیگار دود کرده باشد.

منبع: همشهری آنلاین
24-news.ir/vdciuuazwt1apr2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما