تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
«یوری اشچیهول» رئیس سرویس ارتباطات ویژه اوکراین اعلام کرد که هدف کی‌یف خرید ۲۰۰ هزار فروند پهپاد طی سال جاری است.
برنامه اوکراین برای خرید ۲۰۰ هزار پهپاد
به گزارش خبر۲۴، رسانه آمریکایی در خبری اختصاصی گزارش داد که هدف اوکراین این است که تا پایان سال جاری میلادی ۲۰۰ هزار فروند پهپاد خریداری کند.
 
در شرایطی که ادعاهای بی اساس مقام‌های اوکراینی و متحدان غربی این کشور درباره کمک پهپادی ایران به روسیه ادامه دارد، شبکه سی‌ان‌ان در خبری اختصاصی از برنامه ویژه کی‌یف برای تجهیز ناوگان پهپادی خود منتشر کرد.
 
گزارش اختصاصی شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان با این عنوان منتشر شده است: «در داخل برنامه پهپادی محرمانه اوکراین»
 
در ابتدای این گزارش اختصاصی، سی‌ان‌ان به سراغ «والری بوروویک» یکی از سازندگان پهپاد در اوکراین رفته است؛ فردی که پهپاد جنگی می‌سازد و در جنگ با روسیه از پهپادهای ساخت او استفاده شده است.
 
به نوشته سی‌ان‌ان، بوروویک یکی از ده‌ها تولیدکننده پهپاد در سراسر اوکراین است.
 
این شبکه آمریکایی در بخشی از گزارش اختصاصی خود به سراغ «یوری اشچیهول» رئیس سرویس ارتباطات ویژه اوکراین رفت و نظر او درباره برنامه کی‌یف برای ناوگان پهپادی خود جویا شد.
 
به گفته این مقام اوکراینی، این کشور در نظر دارد تا قبل از پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۳) ۲۰۰ هزار فروند پهپاد خریداری کند.
 
وی به سی‌ان‌ان گفت: «هر نوع پهپاد کاربرد کاملاً متفاوتی دارد. هم پهپادهای ارزان و هم گران قیمت مورد نیاز است و پهپادها با انواع مختلف ارتباط. هر چه مدل‌های بیشتری داشته باشیم، کانال‌های ارتباطی بیشتری داشته باشیم، کار ما کارآمدتر خواهد بود.
 
رئیس سرویس ارتباطات ویژه اوکراین با باین اینکه هدف نهایی، تولید انبود پهپاد است، ادامه داد: «حدود ۳۰ شرکت در اوکراین در حال تولید انبوه پهپادها هستند و هدف ما خرید ۲۰۰ هزار پهپاد تا پایان سال است».
 
وی افزود: «تاکنون برای خرید دو هزار پهپاد قرارداد امضا کرده‌ایم و این فقط برای چند هفته است. هر هفته این روند افزایش می‌یابد. کمیت و تطبیق پذیری (پهپادها) موضوعی کلیدی است به خصوص که اوکراین دامنه برنامه پهپادهای خود و همچنین استفاده از آنها را در میدان نبرد گسترش می‌دهد».
 
اظهارنظر این مقام کی‌یف درباره برنامه پهپادی اوکراین در شرایطی مطرح شده که مقام‌های روسیه طی ماه‌های اخیر بارها اوکراین را عامل حملات پهپادی به مناطقی از شبه جزیره کریمه و همچنین خاک روسیه خوانده‌اند.
 
برنامه اوکراین برای تجهیز ناوگان پهپادی خود در حالی انجام می‌شود که این کشور و متحدان غربی بارها ایران را به ارسال پهپاد به روسیه متهم کرده‌اند؛ اتهام بی اساسی که تهران و مسکو آن را رد کرده‌اند.
 
پایان پیام/
24-news.ir/vdcd9z0foyt0sx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما