تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۴
رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در حرم امام(ره) از شهید مصطفی صدرزاده یاد کردند و او را الگویی برای جوانان معرفی کردند.
شهید اهل شهریار در بیانات روز گذشته رهبر انقلاب کیست؟
به گزارش خبر24، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز گذشته در حرم امام(ره) از جوانان ایرانی تقدیر کردند و فرمودند: ایران مملوء از مصطفی صدرزاده‌هاست. ایشان در سخنرانی خود، این شهید بزرگوار را سرمشق مسیر انقلاب روح الله برای جوانان قرار دادند.

 رهبر معظم انقلاب در راستای سفارش خود به مردم و جوانان انقلابی برای امیدبخشی و امیدواری به آینده انقلاب، شهید مصطفی صدرزاده را مثال زدند و خطاب کردند که گاهی از یک روستایی در شهریار، جوانی منور به نام مصطفی صدرزاده برمی‌خیزد. ایشان همچنین خطاب کردند که ایران همچون صدرزاده بسیار دارد و این‌ها امید بخش هستند.

پس از این بیانات، کاربران فضای مجازی و حتی رسانه‌های رسمی، اقدام به معرفی و ذکر یاد و خاطرات این شهید بزرگوار کردند. برخی از کاربران مدعی شدند که این دومین بار در دو ماه اخیر است که رهبر انقلاب در سخنان خود از مصطفی صدرزاده یاد می‌کنند.

رسانه‌های رسمی نیز با اشاره به هیبت، فرماندهی و گذران عمر این شهید در مسجد و بسیج، از او تعریف و تمجید کردند. در یکی از خاطرات منتشرشده درباره شهید صدرزاده نقل شده که: «مدتی در حوزه مشغول تحصیل شد تا ببیند به وصال آنچه می‌خواهد می‌رسد یا نه اما در مدت کوتاهی به دوستانش گفت: «نه از من آخوند درنمی‌آید.» این را علی‌اکبر فرهنگیان از دوستانش اینطور روایت می‌کند: «من ۲ سال از مصطفی بزرگتر بودم و سید تازه وارد حوزه شده بود و با او صرف ساده را تمرین می‌کردم. مباحث را خیلی خوب متوجه نشده بود ناگهان قاطی کرد و گفت حاجی از من آخوند درنمی‌آید. گفتم پس چرا آمدی حوزه؟ باید تمرین کنی، تازه شروع کردی برادر. گفت: می‏‌دانم اما من دنبال گمشده‌‏ای می‌گردم و با این هدف آمده‏‌ام حوزه اما حالا متوجه شدم که طلبه خوبی نمی‌‏‏شوم باید راه خودم را پیدا کنم.»

کاربران فضای مجازی نیز در توئیت‌هایی، ارادت خود به این شهید بزرگوار را نشان دادند.
 
24-news.ir/vdcipuazzt1app2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما