تاریخ انتشارسه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۵
یک فعال سیاسی گفت: امام خمینی(ره) در مورد فعالیت‌های سیاسی گروه‌ها و اقشار مختلف مردم نظرات خوبی دارند؛ از جمله اینکه بعضی گروه‌ها بنا به دلایل شغلی نباید وارد مسائل سیاسی شوند.
تاکید امام(ره) بر عدم ورود برخی گروه‌ها در انتخابات/ لزوم جذاب کردن انتخابات ۱۴۰۲ برای مردم
کمال سجادی، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو با خبر۲۴ گفت: سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) فرصتی است برای مرور نظرات ایشان در ابعاد مختلف داخلی، خارجی، اقتصادی، فرهنگی و غیره. انقلاب اسلامی همواره با نام امام خمینی(ره) شناخته می شود؛ لذا رهبر انقلاب هم هر ساله، بنابر اقتضائاتی که وجود دارد مروری بر نظرات امام خمینی(ره) دارند. در حال حاضر نیز بسیار محتاج به تبیین نظرات ایشان هستیم.

وی تاکید کرد: نقشه راه و مسیر جهاد تبیین، که رهبر انقلاب بسیار بر آن تاکید دارند، با الهام از نظرات امام خمینی(ره) مشخص می‌شود.

این فعال سیاسی تصریح کرد: فرمایشات امام خمینی(ره) منظومه و کل است. بعضی افراد تنها بخشی از کلمات امام راحل(ره) را در نظر می‌گیرند و بقیه را رها می‌کنند. درحالی‌که مسیر ایشان برای نظام یک منظومه و کلیت است و باید مورد توجه قرار گیرد.

سجادی بیان کرد: امام خمینی(ره) در مورد فعالیت‌های سیاسی گروه‌ها و اقشار مختلف مردم نظرات خوبی دارند؛ از جمله اینکه بعضی گروه‌ها بنا به دلایل شغلی نباید وارد مسائل سیاسی شوند.

وی افزود: به‌طور کل در مسائل سیاست داخلی باید بر تاکیدات امام خمینی(ره) توجه داشت. یکی از این موارد، شعار همیشگی ایشان است که فرمودند میزان، رای مردم است. امسال انتخابات مجلس و خبرگان رهبری برگزار می‌شود و باید به اوامر ایشان دقت نماییم.

این فعال سیاسی خاطر نشان کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که مردم جذب انتخابات شوند. امام خمینی(ره) بر مشارکت مردم تاکید داشتند و نظام را بر پایه نظرات مردم یعنی جمهوریت و اسلامیت می‌دانستند. رهبر انقلاب نیز بر این موضوعات تاکید دارند.

سجادی در پایان گفت: عظمت، شهرت و محبوبیت امام(ره)، برآمده از ویژگی‌های علمی و اخلاقی ایشان بوده است. وجود ویژگی‌های زیبای اخلاقی که در همه جنبه‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زندگی امام(ره) بازتاب یافته، سازنده شخصیتی ممتاز و کم نظیر از ایشان بوده است. امام(ره) به حکم شخصیت و اندیشه سیاسی خود، با اجتماع و مردم جامعه خویش ارتباطی تنگاتنگ داشته و رهبری مردم‌گرا، علاقه‌مند و دل‌سوز به مردم جامعه خود بود.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcjtyev8uqettz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما