تاریخ انتشارشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا گفت: فروش تسلیحات به دیگر کشورها به معنای ورود به هرگونه تنش و درگیری نظامی نیست و برخی از تقاضاها نسبت به خرید تجهیزات مربوط به سال‌های گذشته بوده است.
فروش تسلیحات به کشورها به معنای ورود به هرگونه تنش یا درگیری نظامی نیست
سردار رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا، در گفت‌وگو با خبر۲۴ با ابراز رضایت نسبت به وضعیت تولید تجهیزات دفاعی در کشور و هم‌چنین ارتقای توانمندی‌های نیروهای مسلح، گفت: نیروهای مسلح کشورمان در وضعیت بسیار خوبی در حوزه تجهیزات قرار دارند.

وی درباره تقاضای برخی کشورها نسبت به خرید تجهیزات دفاعی از ایران اظهار داشت: فروش تسلیحات ما به معنای ورود به هرگونه تنش و درگیری نظامی نیست و برخی از تقاضاها نسبت به خرید تجهیزات مربوط به سال‌های گذشته بوده است.

وی در ادامه تاکید کرد: هرگونه خرید و فروش تسلیحات حق قانونی کشورمان است. امروز بسیاری از کشورها که ادعای حقوق بشری دارند خود جزو فروشندگان تسلیحات به طرفین درگیر در منازعات منطقه‌ای و غیرمنطقه‌ای هستند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا تصریح کرد: ایران اسلامی هیچ‌زمان پیشرفت‌های خود را کتمان نکرده و به دنبال فراهم‌کردن ابزارهای دفاعی خود بوده است.

وی ضمن اشاره به پیشرفت‌های نظامی کشورمان در شرایط تحریم، خاطر نشان کرد: امروز در سطحی از پیشرفت در صنعت دفاعی قرار داریم که کشورهایی برای تامین تسلیحات دفاعی خود از ایران تقاضای تجهیزات نظامی دارند.

سنایی‌راد پیرامون رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح ضمن اشاره به تهدیدهای برخی مقامات رژیم صهیونیستی علیه ایران، ابراز داشت: رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح بازدارنده و برای پیشگیری از جنگ است. دشمنان درصورت هرگونه اقدام احمقانه‌ای با واکنش قاطع کشورمان مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcaown6y49nei1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما