تاریخ انتشارشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱
طلا در محدوده ۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰ دلار در نوسان است و احتمالاً تا انتشار آمارهای تورم و نتایج فدرال رزرو در هفته آینده همین‌طور باقی خواهد ماند.
صعود دوباره قیمت طلا در راه است؟
به گزارش خبر24، قیمت طلا همچنان در محدوده سه هفته گذشته خود به نوسان ادامه می دهد. سرمایه گذاران در آستانه رویدادهای اقتصادی کلان هفته آینده ترجیح می‌دهند با احتیاط حرکت کنند. داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آمریکا برای ماه می در روز سه شنبه و گزارش فدرال رزرو در روز چهارشنبه می تواند به طلا کمک کند تا مسیر آتی خود را بشناسد.
به گزارش سایت طلا،بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار با 12 دلار افزایش نسبت به روز پنج شنبه به 1961 دلار رسید.

تای وونگ، تاجر مستقل فلزات مستقر در نیویورک گفت: طلا در محدوده ۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰ دلار در نوسان است و احتمالاً تا انتشار آمارهای تورم و نتایج فدرال رزرو در هفته آینده همین‌طور باقی خواهد ماند.
قیمت طلا روز پنجشنبه بیش از 1 درصد افزایش یافت، پس از آن که آمارها نشان داد که ادعاهای بیکاری هفتگی امریکا در هفته گذشته افزایش یافته است و انتظارات فدرال رزرو برای توقف چرخه انقباض پولی را تقویت می کند.
روز گذشته هر اونس طلا با 1.4 درصد افزایش به 1967.01 دلار رسید که بالاترین میزان در یک هفته گذشته بود.

شاخص دلار از پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای خود جهش کرد و طلا را برای خریداران خارجی گران کرد، در حالی که بازدهی بالاتر خزانه‌داری ۱۰ ساله باعث شد که شمش با بازده صفر جذابیت کمتری داشته باشد.
چین برای هفتمین ماه متوالی ذخایر طلای خود را به ۶۷.۲۷ میلیون اونس تروا تا پایان ماه مه افزایش داد. سوکی کوپر، تحلیلگر فلزات ارزشمند در بانک استاندارد چارترد اظهار کرد که تعداد بانک‌های مرکزی که به دنبال افزایش طلا در پنج سال آینده هستند، افزایش می‌یابد.

پالادیوم که در دستگاه‌های کنترل‌کننده آلایندگی خودروها استفاده می‌شود، به پایین‌ترین حد خود از ماه می ۲۰۱۹ تاکنون سقوط کرد و در کانال ۱۳۲۴ دلار قرار داشت.
بر اساس گزارش رویترز، وونگ گفت: پالادیوم پس از داده‌های ضعیف ایالات متحده و چین به پایین‌ترین سطح در چهار سال گذشته سقوط کرده و به نظر می‌رسد به سمت محدوده جدید و پایین‌تری در حرکت است.
در بازار سایر فلزات ارزشمند در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار، نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۴.۲۶ دلار در هر اونس رسید و بهترین هفته خود از اوایل آوریل را تجربه کرد، در حالی که پلاتین ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰۹ دلار و ۳۰ سنت رسید.
24-news.ir/vdcauwn6w49ne01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما