تاریخ انتشارسه شنبه ۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰
رکورد‌های جهانی گینس اعلام کرد که یک مرد اسپانیایی در یک شاهکار حیرت انگیز رکورد جهانی دوی ۱۰۰ متر با کفش پاشنه بلند را شکست.
لینک فیلم

به گزارش خبر24، کریستین روبرتو لوپز رودریگز کفش‌های پاشنه بلند ۷ سانتی‌متری به پا کرد و با دویدن مسافت ۱۰۰ متر در ۱۲.۸۲ ثانیه رکورد گینس را به دست آورد.

زمانی که کریستین ثبت کرد در واقع تنها ۳.۲۴ ثانیه کمتر از رکورد جهانی دوی ۱۰۰ متر اوسین بولت، دونده جامائیکایی و برنده هشت مدال طلای المپیک بود.

کریستین ۳۴ ساله گفت به نظر من دویدن با کفش‌های پاشنه بلند با سرعت بالا بسیار چالش برانگیز است. در اسپانیا مسابقاتی از این دست وجود دارد و همیشه برای من خوب پیش رفته است.

او توانست آندره اورتولف آلمانی را که در سال ۲۰۱۹ با زمان ۱۴.۰۲ ثانیه رکورد زده بود، کنار بزند.

افرادی که برای شکستن رکورد تلاش می‌کنند باید کفش‌های پاشنه بلند بپوشند. پاشنه‌ها باید حداقل ۷ سانتی متر (۲.۷۶ اینچ) ارتفاع و بیش از ۱.۵ سانتی متر (۰.۵۹ اینچ) عرض در نوک داشته باشند.

کریستین روبرتو لوپز رودریگز، که یک دیابتی نوع ۱ است، گفت که این شاهکار را انجام داده است تا نشان دهد افراد مبتلا به این بیماری به اندازه افراد بدون دیابت می‌توانند کار‌های بیشتری یا بیشتر انجام دهند.

این شهروند اسپانیایی رکورد‌های دیگری را نیز شکسته است، از جمله طولانی‌ترین مدت حفظ تعادل یک دوچرخه روی چانه (۹ دقیقه و ۴۱ ثانیه)، طولانی‌ترین مدت تعادل یک جسم روی بینی (۲ ساعت و ۴۲ دقیقه) و بیشترین طی کردن پله‌های متوالی در حین شعبده بازی با سه شی.

او ۵۷ عنوان رکورد‌های جهانی گینس را در اختیار دارد و قصد دارد در طول سال جاری رکورد‌های بیشتری را بشکند.

منبع: فرارو
24-news.ir/vdcdjx0fjyt0so6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما