تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵
بی‌اخلاقی شبه‌طرفدارها در فوتبال
به گزارش خبر۲۴، دوشنبه شب بیستم شهریور ماه در برنامه فوتبال برتر، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس واقعیت تلخی را بیان کرد که واقعا جای شرمساری دارد. رضا درویش در بخشی از گفت‌وگوی خود با محمدحسین میثاقی، مجری برنامه فوتبال برتر، به تلاش و دستیابی به توافق نهایی با کایسدو، بازیکن اکوادوری، اشاره کرد و اما علت انصراف این بازیکن از حضور در ایران و تیم پرسپولیس را ارسال پیام‌های رکیک و فحاشی به همسر این بازیکن در صفحه شخصی‌اش اعلام کرد.

رضا درویش این افراد را «شبه طرفدار» خواند که با ورود به صفحه شخصی همسر بازیکن مد نظر پرسپولیس وی را با الفاظ رکیک و غیراخلاقی مورد خطاب قرار دادند. غالبا این اقدامات غیراخلاقی از سوی طرفداران تیم‌های رقیب رقم می‌خورد تا به نوعی به حریف آسیب برسانند. اما آیا فکر کرده‌اند این اقدامات نسنجیده و غیراخلاقی چه آبرویی از نام ایران می‌برد؟

بارها درباره رعایت اخلاق و اصول انسانی در ورزش سخن گفته شده و مدیران باشگاه‌ها در توجیه رفتارهای غیراخلاقی بازیکنان و طرفداران تیم‌های خود تمام قد به دفاع از آنان پرداخته‌اند و مدعی شده‌اند که طرفداران ما بهترین طرفداران هستند.

اینکه عده‌ای بی‌درایت وارد صفحه شخصی همسر یک بازیکن خارجی شوند و با الفاظ رکیک همسرش را از آمدن به پرسپولیس منصرف کنند، صرفا بحث یک باشگاه مطرح نیست، بلکه لکه‌دارشدن نام ایران است. افرادی که دست به چنین کارهای سخیفی می‌زنند، با خود فکر نمی‌کنند که نام و آبروی ایران را بازیچه تمایلات رنگی و تعصبات خشک خود کرده‌اند؟

دو نکته در این موضوع قابل توجه است؛ اول فضای مجازی بدون کنترل و دوم نقش دلال‌ها در فوتبال برای منفعت بیشتر. این دست اتفاقات ناخوشایند می‌تواند فرصتی باشد برای مسئولان حوزه فضای مجازی تا چاره‌ای برای آن و دیگر موارد مشابه بیاندیشند.

کوتاه‌شدن دست دلالان هم در حوزه کاری مدیران باشگاه‌ها و مربیان است؛ چراکه اگر باشگاهی با اقتدار اجازه حضور دلالان پیرامون باشگاه و بازیکنان را ندهد، شاید بتوان گفت بخشی از این دست معضلات برطرف می‌شود. مسئولان ورزش و مدیران باشگاه‌ها خودتان را فریب ندهید. باید فکر و راه‌حلی برای این‌گونه معضلات داشته باشید. امروز باشگاه پرسپولیس بود و فردا معلوم نیست نوبت کدام باشگاه باشد تا عده‌ای با نام و اعتبار ایران بازی کنند.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcfx1dytw6dmxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما