تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
وزیر امور خارجه در دیدار نماینده ویژه نخست‌وزیر پاکستان بر ضرورت حمایت از ابتکارات منطقه‌ای در چارچوب همسایگان برای کمک به حل چالش‌های افغانستان تأکید کرد.
تأکید امیرعبداللهیان بر حمایت از ابتکارات منطقه‌ای برای حل چالش‌های افغانستان
به گزارش خبر24، «آصف علی خان درانی» نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور ماه در تهران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره روند تحولات افغانستان رایزنی و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با تأکید بر نقش اثرگذار ایران و پاکستان در تحولات منطقه و افغانستان، ابراز  امیدواری کرد که تداوم این رایزنی‌ها به صلح و آرامش بیشتر در منطقه و به ویژه افغانستان کمک کند.

امیرعبداللهیان در ادامه با بررسی وضعیت افغانستان، بر ضرورت حمایت از ابتکارات منطقه‌ای در چارچوب  همسایگان در راستای کمک به حل چالش‌های افغانستان تأکید کرد.

«آصف علی خان درانی» نیز در این دیدار از فرصت تبادل نظر و گفت‌وگو بین طرفین ابراز خرسندی کرده و با ارائه ارزیابی خود از تحولات و شرایط افغانستان در ابعاد مختلف سیاسی و امنیتی، بر اراده پاکستان مبنی بر همکاری با جمهوری اسلامی ایران در جهت کمک به استقرار صلح و ثبات در افغانستان تأکید کرد.

منبع: فارس
24-news.ir/vdccmoqsp2bq1x8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما