تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
گرچه با شروع فصل سرد، ویروس‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا، سیستم ایمنی بدن را ضعیف و آسیب‌پذیر می‌کنند، اما دنبال کردن ۹عادت سالم در زندگی، نسبت به ابتلا به این بیماری‌ها، مقاومت ایجاد خواهد کرد.
۹ راهکار برای پیشگیری از سرماخوردگی
به گزارش خبر24،  گرچه با شروع فصل سرد، ویروس‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا، سیستم ایمنی بدن را ضعیف و آسیب‌پذیر می‌کنند، اما دنبال کردن ۹عادت سالم در زندگی، نسبت به ابتلا به این بیماری‌ها، مقاومت ایجاد خواهد کرد.

کاهش مصرف قند
شکر، مانع از توانایی سلول‌های سفید خون برای از بین بردن ویروس‌ها و باکتری‌ها می‌شود.

استنشاق هوای تازه
بسیاری از مردم تصور می‌کنند با قرارگیری در معرض هوای سرد بیرون از خانه، دچار بیماری می‌شوند اما انجام ورزش‌های کوتاه و حتی پیاده‌روی ۱۵ دقیقه‌ای در طول روز، منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می کند و از بیمار شدن جلوگیری می کند.

ورزش منظم
با ورزش کردن، گردش خون و تعداد گلبول‌های سفید افزایش پیدا می‌کند. این گلبول‌ها به ‌کار پاکسازی بدن از میکروب‌ها می‌پردازند و شما را از بیماری‌ها در امان می‌دارند.

چرت زدن روزانه
داشتن چرت‌های کوتاه در طول روز، سیستم ایمنی بدن را ترمیم می‌کند؛ زیرا به هنگام خواب، سطح ملاتونین خون افزایش می‌یابد که در بازسازی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی نقش مهمی دارد.

پرهیز از الکل
نوشیدن الکل باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و راه دادن عفونت‌ها و میکروب‌ها به بدن است.

نوشیدن چای
نوشیدن چای به‌طور منظم منجر به استنشاق بخار ناشی از آن و تحریک فولیکول‌های مو در بینی می‌شود که خود حرکت میکروب‌ها را در هنگام تنفس از بینی راحت‌تر می‌کند.

شخصیت اجتماعی
بنابر نتایج تحقیقات مختلف، افرادی که دارای شخصیت برون‌گرا هستند، نسبت به افراد دارای شخصیت درون‌گرا، در مواجهه با میکروب‌ها کمتر بیمار می‌شوند.

دریافت کافی پروتئین و ویتامین
ثابت شده افرادی که پروتئین کمتری از رژیم غذایی دریافت می‌کنند، سیستم ایمنی ضعیف‌تری دارند. ویتامین Bهم یکی از ضروری‌ترین ویتامین‌هاست که باید به‌صورت روزانه از طریق جگر، غلات، گوشت، سبزیجات تازه، سبوس غلات، لبنیات و غیره دریافت شود.

شستن کافی دست‌ها
بسیاری از میکروب‌ها پراکنده‌اند و همیشه از طریق دست زدن به اشیای اطراف، وارد بدن ما می‌شود.شستن دست ها مانع از این امر می شودو چرخه ورود میکروب به بدن را قطع می کند.

منبع: همشهری
24-news.ir/vdcawon6o49ne61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما