تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷
مهدی ترابی مقابل آنگولا درخشان‌ترین بازی ملی خود را انجام داد‌.
خط و نشان ترابی برای النصر در زمین آزادی
به گزارش خبر24، ترابی به واسطه درخشش در سال‌های اخیر با پرسپولیس در لیگ برتر، پای ثابت اردوهای تیم ملی ایران بوده اما اغلب پشت ترافیک وینگرهای پرتعداد گیر افتاده و چندان فرصتی برای نشان دادن چهره درخشان خود با پیراهن تیم ملی نداشته است.
ترابی اما پس از مدت‌ها در بازی دوستانه مقابل آنگولا فیکس تیم ملی شد و درخشش خود را از همان دقایق ابتدایی آغاز کرد. او که موتورش در چهار هفته ابتدایی آنچنان در پرسپولیس روشن نشده بود، درخشان‌ترین بازی این فصل خود را انجام داد.
نکته جالب توجه فداکاری ترابی در این بازی بود. او حتی خودش نیز می‌توانست گل بزند اما این بازی در نقش یک پاسور تمام عیار ظاهر شد.

1924480
ترابی در دقایق ابتدایی با سماجت و توپگیری از مدافع حریف، یک پاس گل به قدوس داد اما او نتوانست دروازه را باز کند و در برگشت دوباره توپ به ترابی رسید و درحالی که خودش هم فرصت گلزنی داشت این بار توپ را به طارمی رساند تا گل اول ایران شکل بگیرد.
ترابی همچنین پایه گذار گل دوم ایران هم بود و ضلع اصلی مثلث گلزنی با میلاد محمدی و مهدی طارمی بود. پاس فوق العاده او به میلاد بار دیگر ایران را در موقعیت گلزنی قرار داد.
1924481
درخشش ترابی باز هم ادامه پیدا کرد و او این بار از لب خط سمت چپ یک شوک عالی به دفاع داد و با جا گذاشتن و به هم ریختن خط دفاعی این بار صادق محرمی را در موقعیت گلزنی قرار داد.
این یک نمایش درخشان و سزاوارانه از مهدی ترابی بود که حتی می‌تواند هواداران پرسپولیس را نیز برای درخشش او در بازی النصر امیدوار کند. سماجت و خستگی ناپذیری برای توپگیری، جنگندگی، خلاقیت، سرعت و پا به توپ بودن در کنار از خود گذشتگی بهترین چهره ترابی را در تیم ملی شکل داد.
1924482
منبع: ورزش3
24-news.ir/vdcdxn0fzyt0sf6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما