تاریخ انتشارجمعه ۲۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵
رهبر کره شمالی از کارخانه‌های هواپیماسازی در خاور دور روسیه بازدید کرد.
بازدید رهبر کره شمالی از کارخانه‌های هواپیماسازی روسیه + عکس
به گزارش خبر24، دولت روسیه روز جمعه اعلام کرد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از کارخانه‌های هواپیماسازی روسیه در شهر کومسومولسک-آن-آمور واقع در خاور دور روسیه بازدید کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس بیانیه دولت روسیه، دنیس مونتوروف معاون نخست وزیر و وزیر صنعت و تجارت روسیه، کیم جونگ اون را همراهی کرد و به ویژه کارگاه مونتاژ نهایی هواپیماهای سوخو ۳۵ و سوخو سوپرجت ۱۰۰ را به وی نشان داد.

رهبر کره شمالی در این سفر همچنین نمایش هواپیمای چند منظوره سوخو-۳۵ روسی را تماشا کرد.

اوایل امروز قطار حامل کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سفرش به روسیه به ایستگاه راه آهن در شهر کومسومولسک-آن-آمور در منطقه خاباروفسک روسیه رسید.

خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد که قطار نظامی سبز رنگ (قطار رهبر کره شمالی) دقیقا در ساعت ۸:۵۰ صبح (۱۳:۵۰ به وقت مسکو) به ایستگاه قطار در شهر کومسومولسک-آن-آمور رسید.
 رهبر کره شمالی سه شنبه گذشته در اولین سفر خارجی خود پس از ۴ سال وارد روسیه شد.

آخرین سفر کیم جونگ اون به روسیه در آوریل ۲۰۱۹ بود، زمانی که وی وارد ولادی وستوک شد که اندکی پس از دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در هانوی ویتنام بود.

روز گذشته، چهارشنبه، کیم و پوتین یک جلسه گفتگوی گسترده برگزار کردند که به جنبه‌های روابط دو جانبه و همکاری بین دو کشور در همه زمینه‌ها پرداختند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
24-news.ir/vdci33azvt1apz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما