تاریخ انتشارجمعه ۲۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۳
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ۲۵ شخص و ۴ مؤسسه رسانه‌ای ایران را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرده است.
آمریکا، سه رسانه ایرانی را تحریم کرد
به گزارش خبر24، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (جمعه) به بهانه‌های دروغین حقوق بشری و تلاش برای دخالت در امور داخلی و ایجاد تنش و ناآرامی در جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌های جدیدی را اعلام کرد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اُفک) وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که خبرگزاری «فارس»، خبرگزاری «تسنیم» و شبکه «پِرِس تی‌وی» به لیست تحریم‌های این کشور اضافه شدند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا شده که ۲۵ شخص از جمله «پیام تیرانداز» مدیرعامل خبرگزاری فارس و ۴ مؤسسه رسانه‌ای (رسانه‌های فوق‌الذکر بعلاوه شرکت یافتار پژوهان پیشتاز یارانش) به بهانه «سرکوب آزادی بیان و محدود کردن دسترسی آزاد» به اطلاعات را تحریم کرده است.

این وزارتخانه در بیانیه خود آورده است: «امروز اُفک ۲۹ فرد و نهاد را در ارتباط با سرکوب خشونت‌آمیز اعتراض‌های سراسری توسط رژیم ایران در پی کشته شدن مهسا امینی و تلاش‌های مستمر رژیم برای ساکت کردن صداهای مخالف و محدود کردن دسترسی به اینترنت آزاد، تحریم کرد».

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه مدعی شد: «[این تحریم‌ها] در ارتباط با سانسور سیستماتیک رژیم و مسدود کردن دسترسی به اینترنت... و در هماهنگی با انگلیس، کانادا، استرالیا و سایر شرکای خود انجام می‌شود که آنها نیز تحریم‌هایی را علیه کسانی که در سرکوبگری رژیم ایران دست دارند، اعمال می‌کنند».

اسامی افراد اضافه‌شده به لیست تحریم‌های آمریکا بدین شرح است: «محمد عبدالله‌پور، علیرضا عابدی‌نژاد، عبدالرضا عابدزاده، دلاور القاصی‌مهر، حسین امجدیان، رهام بخش‌حبیبی، غلامحسین غیب‌پرور، مجید قلی‌زاده، محمد معظمی، سهیلا کسایی، مظاهر مجیدی، حمیدرضا مقدم‌فر، غلامعلی محمدی، سعید منتظرالمهدی، عباسعلی محمدیان، احمد نادریان، عامر نجفیان‌پور، علی‌اکبر پورجمشیدیان، بهمن ریحانی، سید خلیل صفوی، خدارحم سارانی، حسن مفخمی شهرستانی، جمال شاکرمی، احمد طاهری و پیام تیرانداز».

«برایان نلسون» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این بیانیه گفت: «آمریکا در کنار انگلیس، کانادا، استرالیا و دیگر متحدان و شرکای بین‌المللی خود، به اقدامات فراگیر علیه کسانی که حقوق بشر ایرانیان را سرکوب می‌کنند، ادامه خواهد داد».

منبع: مشرق
24-news.ir/vdchiwnzx23nxid.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما