تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
حجت‌الاسلام محمد زارع‌مؤیدی امام جماعت یکی از مساجد شهرک گلستان شیراز بود که ۲۴ آبان‌ماه سال گذشته بعد از نماز جماعت به جمع بسیجیان برای دفاع از شهر پیوسته بود و توسط اغتشاشگران به شهادت رسید.
طلبه‌ شیرازی که در اغتشاشات سال گذشته شهید شد که بود؟+ عکس
به گزارش خبر24، شامگاه ۲۴ آبان‌ماه ۱۴۰۱ حجت‌الاسلام محمد زارع مویدی امام جماعت یکی از مساجد شهرک گلستان شیراز توسط اغتشاشگران با کوکتل مولوتوف به‌شدت مجروح و در بیمارستان بر اثر شدت جراحات به شهادت رسید.
طلبه‌ شیرازی که در اغتشاشات سال گذشته شهید شد که بود؟+ عکس
شهید مویدی، روحیات اخلاقی و عرفانی ویژه‌ای داشت
حجت‌الاسلام حسن قانع، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص جزئیاتی از زندگی این طلبه شهید اظهار داشت: این طلبه از طلاب حوزه‌های علمیه شیراز بود که نزد اساتیدی همچون آیت‌الله حائری شیرازی و برخی دیگر از علمای اخلاق تحصیل کرده و از روحیات اخلاقی و عرفانی ویژه‌ای برخوردار بود.
شهید مویدی هم مدافع حرم بود و هم کمک‌رسان نیازمندان
وی افزود: در زمان نبرد داعش و دفاع از حرم اهل بیت (ع)، این شهید در سوریه به عنوان رزمنده حضور یافت و از مبارزان و مدافعان حرم مشهور در شیراز بود. بعد از این دوران نیز به عنوان یک طلبه در خط مقدم جهادگری و خدمات‌رسانی به منطاق محروم بود.
قانع گفت: در زمان وقوع بلایای طبیعی مانند سیل‌، زلزله و بعد هم کرونا در سال‌های اخیر او بسیار فعالیت داشت و کمک‌رسان خانواده‌های نیازمند بود.
طلبه‌ شیرازی که در اغتشاشات سال گذشته شهید شد که بود؟+ عکس
زمینی را وقف ساخت حسینیه و مسجد کرده بود
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس تصریح کرد: این شهید در عرصه وقف هم بسیار تلاش داشت و از واقفان مطرح شهرستان بیضاء در استان فارس به حساب می‌آمد که زمین بزرگ و وسیعی را در این شهرستان وقف کرده بود. زمین دیگری را هم برای ساخت مسجد و حسینیه وقف کرده بود که در حال ساخت است.
وصیت شهید برای محل دفنش
وی گفت: شهید بارها به صورت زبانی به همسرش وصیت کرده بود که مرا بعد از شهادت در همین زمین دفن کنید. او همیشه به همسرش می‌گفت که شهید می‌شود و این آرزویش بود.
قانع با اشاره به اینکه او عضو گردان بسیج طلاب در شیراز بود، افزود: شب حادثه بعد از آن که نماز را در مسجدش اقامه کرد، به اعضای گردان پیوست تا در برابر آشوبگران و اغتشاشگران از سومین حرم اهل بیت (ع) و مردم شیراز دفاع کند که توسط اغتشاشگران مجروح شد و در نهایت به شهادت رسید.
طلبه‌ شیرازی که در اغتشاشات سال گذشته شهید شد که بود؟+ عکس
از شهید ۲ فرزند به یادگار مانده است
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه برادر این شهید معاون تبلیغات حوزه علمیه شیراز است، گفت: شهید همیشه آرزوی شهادت داشت و برادرش تعریف می‌کرد که این اواخر حال عجیبی داشت و زیاد از شهادت می‌گفت. از او ۲ فرزند به یادگار مانده است.
وی با اشاره به اینکه شهید مویدی دومین شهید طلبه شیراز در اغتشاشات اخیر است که شهید اول حجت‌الاسلام عرفان‌نیا بود که جالب است هردو در اربعین دو سال گذشته موکب زدند و کاروان به کربلا بردند
طلبه‌ شیرازی که در اغتشاشات سال گذشته شهید شد که بود؟+ عکس
منبع: فارس
24-news.ir/vdcb09b8frhbf5p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما