تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۱
نیروهای بحرینی، یک فعال رسانه‌ای این کشور را به علت شرکت در راهپیمایی اربعین و پوشش زنده این مناسبت در فضای مجازی بازداشت کردند.
بازداشت فعال رسانه‌ای بحرینی به علت پوشش زنده مراسم اربعین
به گزارش خبر24، منابع عراقی، شامگاه شنبه، خبر دادند نیروهای بحرینی، «شیخه الماجد» فعال رسانه‌ای بحرینی در فضای مجازی را بعد از بازگشت از زیارت اربعین بازداشت کرده‌اند.

براساس گزارش شبکه «الغدیر»، این فعال بحرینی به علت پخش تصاویری زنده هنگام حضور در مجاورت حرم امام حسین (ع) در کربلای معلی به اتهام آنچه «فرقه‌گرایی» خوانده شده، بازداشت شده است.

طبق این گزارش، گروه‌های مخالف بحرینی و سازمان‌های حقوق‌بشری این اقدام را محکوم کرده‌اند و خواستار آزادی این فعال رسانه‌ای‌ شده‌اند.

براساس گزارش روز شنبه وبگاه «ارث نیوز»، «کریم علیوی المحمدودای» عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق به دستگیری شیخه الماجد واکنش نشان داد و گفت این اقدام مقامات بحرینی حمله آشکار به مذهب شیعه و مخابره این پیام است که این مقامات خواهان صلح مدنی نیستند و به هر طریقی سعی دارند هرج و مرج و شکاف داخلی ایجاد کنند.

المحمداوی در ادامه با بیان اینکه این اقدام غیرمسئولانه است، از مقامات بحرینی خواست در بازداشت شیخه الماجد فورا تجدیدنظر کنند و تمام اقدامات متحکمانه علیه پیروان مذهب شیعه در این کشور را پایان دهند.

این عضو کمسیون روابط خارجی پارلمان عراق در عین حال تاکید کرد در صورت تداوم این موضع‌گیری بحرین، اعضای پارلمان عراق از وزارت خارجه خواهند خواست که سفیر بحرین را احضار کند و یادداشتی اعتراضی به وی تسلیم نماید.

المحمداوی همچنین از دولت عراق خواست که برای آزادی این فعال بحرینی فشارهای لازم را اعمال کند و تضمین‌های لازم مبنی بر عدم تکرار چنین اقداماتی علیه زائران اهل بیت (ع) و تمام پیروان مذهب شیعه داده شود.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcjahevyuqet8z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما