تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵
دیوید تیلور ستاره نامدار کشتی آمریکا بعد از شکست دوباره یزدانی ادعاهای جالبی را مطرح کرد.
ادعای جنجالی تیلور بعد از شکست یزدانی
به گزارش خبر24، ستاره مسابقات کشتی جهان، دیوید تیلور، امشب در بلگراد با نتیجه‌ای عالی حسن یزدانی را شکست را داد و چهارمین مدال طلای خود را به گردن آویخت. تیلور در یک گفتگوی بسیار خواندنی از دوره پرانگیزه رقابتش با حسن یزدانی گفته است و اینکه خود را برترین کشتی‌گیر تاریخ می‌داند؛ ادعای بزرگی که به زبان آوردنش از سوی او قطعا با واکنش‌هایی مواجه خواهد شد.

با این حال تیلور نه تنها یک قهرمان ممتاز، بلکه یک انسان قابل احترام نیز هست؛ به صحبت‌هایش درباره خانواده و البته نگاه مهربانانه‌اش به حسن یزدانی خوب دقت کنید:

* هیچ حسی بهتر از این نیست

هیچ حسی بهتر از رکوردی که زدم، نیست. من حس قدردانی دارم. وقتی جوان هستی، فکر می‌کنی همه کارها را خودت انجام می‌دهی و به تنهایی از پس همه چیز برمی‌آیی اما الان که تیمم را در کنارم دارم، خوب هستم و در بهترین حالت قرار دارم و به خاطر داشتن همه آنها سپاسگزارم. من بدون این سیستم ورزشی، همسرم و دخترانم اینجا نبودم.

دخترم گفت می‌خواهم همیشه قهرمان باشی

دخترم ورزش می‌کند و روز اول مدالش را به من داد و گفت دلم می‌خواهد این مدال را داشته باشی و هر روز به آن نگاه کنی و همیشه قهرمان باشی‌. دختر دیگرم تازه دو ساله شده و از روی سکوها من را تشویق می‌کند. آنها نمی‌دانند چیزی که من به دست آورده‌ام، چه عظمتی دارد و درکی از آن ندارند اما من هر روز دلم برای آنها تنگ می‌شود. در واقع این کار را به خاطر آنها انجام می‌دهم و می‌خواهم به من افتخار کنند که این شجاعت و توانایی را دارم. هر کسی این شانس را ندارد که کاری را که من انجام می‌دهم، هر سال در این تشک کشتی و در این مسابقات مهم انجام بدهد.

مربی‌ام من را جمع و جور می‌کند

مربی من بی نظیر است و روزی که پایم را در ایالت پنسیلوانیا گذاشتم، به من گفت تو یک روز قهرمان ملی می‌شوی. زمانی که قهرمان المپیک شدم، به او گفتم حالا هدف بعدی چیست اما او نقطه اتکای من است و من را جمع می‌کند و با تمرینات بسیار سخت به سر جای خودم می‌آورد. او از لحاظ فیزیکی و احساسی من را آماده نگه می‌دارد اما شما فقط همین صحنه کشتی را می‌بینید و این شانس را پیدا نمی‌کنید که پشت صحنه را ببینید. این حس خیلی خوبی است که دارم.

* یزدانی استاد این دوئل است

مسابقه با حسن یزدانی به شکل وحشتناکی سخت است. همه چیز خیلی تغییر کرده و وقتی که من کشتی را شروع کردم، جنگ ما مثل یک بازی هفت تیر کشی بود. اما تخصص او همین است و روز به روز هم بهتر می‌شود. انگار غریزه ذاتی او این است و استاد این دوئل تن به تن است. هر چه که زمان جلوتر رفته، این آدم حساب‌شده‌تر کشتی می‌گیرد و توانسته یک جاهایی از من بهتر شود. من واقعا مجبور شدم تغییراتی در کشتی خودم ایجاد کنم.

هر بار باید راه جدیدی پیدا کنم

شکست در سال ۲۰۲۱ فاکتور مهمی بود که به من انگیزه داد و امروز در تونل فکر می‌کردم که باید در این مسابقه پیروز شوم و آن نتیجه را جبران کنم. اما او [حسن یزدانی] هر بار راهی پیدا می‌کند که من را اذیت کند. او خیلی خوب است و مربی‌اش به خوبی را آماده کرده است. من باید برای شگرد او راهی پیدا می‌کردم اما او هر بار شگردهایش را عوض می‌کند و همین باعث می‌شود که رقیب سختی باشد. من هر بار باید برای شکست او راه جدیدی پیدا کنم.

* بدون او انگیزه‌ای برای بهتر شدن نداشتم

شما معمولا چنین جوی را در هر مسابقه‌ای نمی‌بینید. برای ما در ایالت پنسیلوانیا این جو وجود دارد و این موضوع در یک صحنه جهانی تکرار می‌شود. همه ما از جاهای مختلف دنیا به اینجا آمده‌ایم و من واقعا قدردان هستم که بخشی از این اتفاق هستم. همچنین بابت حضور حسن یزدانی هم قدردان هستم که من را هُل می‌دهد تا بهتر شوم. اگر به خاطر یزدانی نبود، من انگیزه‌ای نداشتم که مدام خودم را بهتر کنم. او هر روز کاری می‌کند که خودم را بهتر کنم و از او ممنونم.

امیدوارم در یادها بمانم

کشتی، یک ورزش یگانه است که زبان مشترکی دارد. همه امتیازات را دنبال می‌کنند و کشتی‌ها را می‌بینند و می‌دانند که کشتی‌گیر بودن چقدر سخت است. من اعتقاد دارم که کشتی همه آدم‌ها را کنار یکدیگر جمع می‌کند. من در تمام مسابقات تلاش می‌کنم که امتیاز بگیرم و این چیزی است که امیدوارم با آن در یادها بمانم.

* جشن می‌گیرم و به تیم انگیزه می‌دهم

قطعا با دوستانم و خانواده‌ام جشن می‌گیرم و سپس خودم را برای فردا صبح آماده می‌کنم که تیم مسابقه دارد و باید اینجا باشم که به آنها انگیزه بدهم. هیچ حسی بهتر از این نیست که صبح بیدار شوی و بدانی مدال طلای جهانی را داری و می‌آیی که به تیمت انگیزه بدهی. من می‌خواهم در یکی دو روز آینده استراحت کنم و از کشتی‌های تیم لذت ببرم.

* اگر در این جنگ عقب می‌افتادم، سخت می‌شد

این اولین چالش واقعی بود که در آن حضور داشتم. خیلی استرس داشتم و سعی کردم حرکاتی را ابداع کنم و ابتکار به خرج بدهم. اگر من در این حالت قرار نداشتم، مسابقه مساوی جلو می‌رفت. من در طول مسابقه باید دعا می‌کردم که [یزدانی] راهی را پیدا نکند که بتواند زیرگیری کند. نباید اجازه می‌دادم که دستش به پایم برسد و این چالش خیلی سختی بود. اینکه توانستم خودم را جلو بیندازم، ضرباهنگ خیلی خوبی را در کشتی ایجاد کرد و من توانستم کشتی را سرپا نگه دارم و برتری را حفظ کنم. اگر این جنگ را عقب می‌افتادم، برایم سخت می‌شد.

* تورنمنت به تورنمنت پیش می‌روم

من تورنمنت به تورنمنت زندگی می‌کنم و سعی می‌کنم به این فکر نکنم که به بهترین کشتی‌گیر تاریخ آمریکا تبدیل شوم.

* اگر نبودم، او ۱۰ مدال جهانی می‌گرفت

من آدم رقابت‌دوستی هستم و سعی می‌کنم همواره در زندگی‌ام این حس رقابتی را داشته باشم. این داستان که هر بار به فینال می‌رسم باید با حسن یزدانی رقابت کند، خیلی مسئله مهمی است، چون اگر من نبودم، این آدم تمام کشتی‌هایش را می‌برد و حداقل ۱۰ مدال طلای جهانی داشت. بدون من تا ابد می‌توانست قهرمان شود. امیدوارم همیشه حسن یزدانی عضوی از این اتفاق باشد که برای من رخ می‌دهد.

* من برترین کشتی‌گیر تمام دوران هستم

هر اتفاقی رخ بدهد و هر چه بگویید، من پویاترین و مسلط‌ترین و برترین کشتی‌گیر تمام دوران هستم. من همیشه سعی می‌کنم امتیاز جمع کنم و قهرمان شوم و این چیزی است که همه من را با آن به یاد می‌آورند. حس تمرین برایم تکراری شده اما این حس هیچوقت تکراری نمی‌شود. تا قهرمان نشوی، نمی‌توانی ادای آن را دربیاوری. هیچ حسی مثل این حسی که الان دارم نیست و هیچوقت این حس را به دست نمی‌آوری، مگر اینکه یک‌بار یک‌بار دیگر قهرمان شوی.

منبع:همشهری
24-news.ir/vdceoo8zwjh8xxi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما