تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
وزیر خارجه آمریکا در ادامه سیاست‌های دوگانه این کشور در قبال تهران، اقدام جمهوری‌ اسلامی ایران در بازداشت آمریکایی‌ها را نقض قوانین‌ بین‌الملل خواند.
اتهام‌زنی بی‌پایه و اساس وزیر خارجه آمریکا علیه ایران
به گزارش خبر24، از تارنمای خبری آمریکایی «ای‌بی‌سی‌نیوز»، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا از حضور زندانیان آمریکایی در قطر و گفت‌وگوی تلفنی با آنها خبر داد.

وی با تکرار ادعای نخ‌نما شده دیگر مقامات آمریکایی درباره گم شدن «رابرت لوینسون» در ایران، جمهوری اسلامی را به گروگان‌گیری و نقض قوانین بین الملل متهم کرد.

این مقام آمریکایی قانون موسوم به «لوینسون» برای جلوگیری از بازداشت آمریکایی ها در خارج از این کشور را بازدارنده دانست که زمینه را برای برخورد قاطع با بازداشت آمریکایی‌ها در کشورهای دیگر فراهم خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا در حالی مدعی نقض قوانین بین المللی توسط ایران است که دولت این کشور، هزاران شهروند ایرانی و غیرایرانی را در طول دهه های گذشته و به دلایل واهی بازداشت و تحت شدیدترین شکنجه ها قرار داده است. زندان های گوانتانامو و ابوغریب از معروف ترین زندان‌های آمریکاست که در آن، زندانیان بی گناه زیادی به اتهام واهی «مقابله با تروریسم»، تحت وحشیانه ترین شکنجه ها قرار گرفتند.

رئیس‌جمهوری آمریکا نیز امروز در ادامه سیاست‌های دوگانه این کشور در قبال ایران همزمان با استقبال از آزادی زندانیان آمریکایی خواستار تحریم بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران شد.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ضمن تایید آزادی زندانیان آمریکایی در ایران، از تحریم محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق ایران و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی نیز خبر داد.

وی، آزادی پنج زندانی آمریکایی از ایران را یک دستاورد برای دولت این کشور عنوان و از دولت های قطر، عمان، سوئیس و کره جنوبی برای کمک به آزادی زندانیان آمریکایی بازداشت شده در ایران تقدیر کرد.

پیشتر، «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی آمریکایی «سی‌ان‌ان»، مدعی شد: در صورت استفاده ایران از دارایی های آزاد شده خود برای اهداف غیربشردوستانه، آمریکا می تواند جلوی انتقال پول ها به دولت ایران را بگیرد.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdce7o8z7jh8xei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما