تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۵
مرد جوانی که همسر موقتش را از کوه‌های آبعلی به پایین انداخته بود با حکم قضات دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص محکوم شد.
مجازات مردی که همسرش را از کوه پایین انداخت
به گزارش خبر24،  آبان سال ۹۸ زن جوانی ناپدید شدن خواهرش را به پلیس خبر داد و گفت: خواهرم چند سال قبل به عقد موقت مردی درآمد که از همسرش جدا شده بود و یک فرزند هم داشت. آنها در حوالی رودهن ساکن شدند. اما از چند ماه قبل بر سر مسائل مالی با هم اختلاف داشتند خواهرم علیه او شکایت کرد و حکم جلبش را گرفت اما به یکباره خواهرم ناپدید شد و فکر می‌کنم این موضوع به شوهرش مرتبط باشد.
در ادامه مرد جوان بازداشت شد و به قتل همسرش اعتراف کرد و در تشریح ماجرا گفت: روز حادثه در خودرو نشسته بودیم که دعوایمان شد و من او را خفه کردم و جسدش را هم از ارتفاعات آبعلی پایین انداختم. پس از کشف جسد مقتول با تکمیل تحقیقات پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در دادگاه چه گذشت؟
در این جلسه چهار خواهر مقتول به عنوان اولیای دم درخواست قصاص کردند.بعد از آن متهم 35 ساله به جایگاه رفت و با رد اتهام قتل گفت: همسرم و خانواده‌اش دنبال پول من بودند به همین خاطر هرچند وقت یکبار به بهانه خرجی و نفقه از من پول می‌گرفتند. آخرین بار در خانه تنها بودم که همسرم مقابل در آمد. اما به خاطر اختلاف‌هایی که با هم داشتیم در را باز نکردم. چون حال روحی خوبی نداشتم ماشین دوستم را قرض گرفتم تا کمی بگردم و حال و هوایم عوض شود. صبح روز بعد هم ماشین را به دوستم برگرداندم. من اصلاً همسرم را ندیدم و از نحوه کشته شدن او اطلاعی ندارم. قاضی گفت: چند شاهد تأیید کرده‌اند که مقتول آخرین بار در ماشین کنار شما دیده شده.متهم جواب داد: شاهدان خواهرزاده‌های همسرم هستند و من شهادت شان را قبول ندارم.
در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده مرد جوان را به قصاص محکوم کردند.

منبع: ایران
24-news.ir/vdcdzn0fnyt0so6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما