تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
وزارت امورخارجه عربستان از نتایج مثبت گفتگوها برای حمایت از روند صلح در یمن و دیدار با هیأت مذاکره کننده صنعا در ریاض استقبال کرد.
عربستان مذاکره با یمن را مثبت توصیف کرد
به گزارش خبر24، وزارت امور خارجه عربستان افزود: این نقشه راه را تیم ارتباط و هماهنگی عربستان ارایه کرد که ریاست آن را محمد بن سعید آل جابر سفیر عربستان در یمن برعهده داشته است.

براساس گزارش واس، در این دیدارها برادران عمانی نیز به همراه هیأت صنعا حضور یافته که ریاست آن را محمد عبدالسلام برعهده داشته است.

وزارت امورخارجه عربستان اعلام کرد که این دیدارها به مدت ۴ روز و از ۱۴ تا ۱۸سپتامبر (۲۴ تا ۲۷ شهریور) در ریاض برگزار شده و تکمیل کننده روند گذشته مذاکره تیم عربستانی بوده که ابتدا با اعضای شورای ریاست جمهوری یمن و سپس در صنعا در تاریخ ۱۷ تا ۲۲ رمضان سال گذشته انجام گرفت.وزارت امورخارجه عربستان همچنین از دیدار خالد بن سلمان وزیر دفاع عربستان با هیأت صنعا نیز تمجید کرده است.

خبرگزاری رسمی عربستان سه‌شنبه شب تصویری از دیدار چند روز گذشته وزیر دفاع سعودی با هیأت مذاکره کننده انصارالله در ریاض را منتشر کرده بود.براساس گزارش این خبرگزاری، در این دیدار بر ادامه حمایت عربستان از یمن و ملت آن و تمایل دائم ریاض برای تشویق طرف‌های یمنی برای نشستن بر میز مذاکره برای رسیدن به راه‌حل سیاسی جامع و دائمی در یمن و زیر نظر سازمان ملل متحد تأکید شد.در تصویر منتشر شده، چهره محمد عبدالسلام سخنگوی هیأت مذاکره کننده یمن به همراه دو تن از فرماندهان ارشد انصارالله به همراه شماری از اعضای دفتر سیاسی این گروه دیده می‌شود.

انتشار این تصویر ساعاتی پس از آن روی می‌دهد که سخنگوی هیأت مذاکره کننده انصارالله یمن مذاکرات این گروه با هیأت عربستان در سفر به ریاض را تشریح کرد و گفت که در این گفتگوها نکات مهم اختلافی مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران
24-news.ir/vdcfx1dyxw6dmta.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما