تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال از رایزنی با فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا و شرکت سازنده تجهیزات کمک داور ویدئویی برای نگه داشتن این سیستم در کشورمان پس از پایان لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.
رایزنی می‌کنیم تا تجهیزات VAR در ایران بماند
به گزارش خبر24، خداداد افشاریان درباره استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی در دیدار پرسپولیس و النصر در لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار در ایران، گفت: برای برگزاری مسابقات قاره‌ای، کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه‌ریزی می‌کند و به همین خاطر پروسه ورود سیستم کمک داور ویدئویی خیلی راحت به داخل کشور صورت گرفت و این تجهیزات تا پایان لیگ قهرمانان هم در ورزشگاه آزادی و هم ورزشگاه نقش جهان اصفهان خواهد بود. در حال رایزنی با فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا و شرکت مربوطه هستیم که اگر امکان داشت این تجهیزات در ایران بماند. یکی دو روز دیگر تجهیزات VAR در اصفهان هم نصب خواهد شد.

افشاریان درباره اینکه آیا این سیستم قابل استفاده در بازی‌های لیگ برتر هست یا نه، یادآور شد: مراحل اداری سیستم کمک داور ویدئویی که برای لیگ برتر استفاده خواهد شد با این VAR متفاوت است. باید خودمان با شرکت مورد نظر به توافق برسیم و پس از تعبیه تجهیزات و آموزش داوران از این سیستم استفاده کنیم.

وی درباره سرنوشت اعزام داوران ایرانی به عربستان برای آموزش VAR تصریح کرد: با توجه به ناهماهنگی به وجود آمده، ویزای داوران صادر نشد اما با توجه به هماهنگی‌هایی که صورت گرفته داوران بین‌المللی ایران به جز موعود بنیادی‌فر اواخر مهر برای آموزش VAR راهی عربستان می‌شوند.

افشاریان درباره اعتراض محمود فکری، سرمربی هوادار به داوری بازی با تراکتور، اظهار داشت: فکری برای فوتبال زحمت کشیده و زیر فشار چیزی گفته است.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره آسیب‌دیدگی داور بازی هوادار و تراکتور اذعان داشت: داور در استارت اولیه گرفتگی عضله داشت اما در ادامه توانست به شرایط آمادگی برسد و بازی را قضاوت کند. قضاوت خیلی خوبی انجام داد اما یک مصدومیتی دارد که باید برای هفته‌های آینده برطرف شود.

افشاریان در پاسخ به این سوال که ماجرای تهیه هدست مورد نیاز داواران به کجا رسید، گفت: در جلسه هئیت رئیسه مصوب شد که سازمان لیگ ۲۰ دست هدست برای داوران آماده کند.

وی درباره اینکه چرا فدراسیون به تست گرفتن دوباره از داورانی که رد شده‌اند اصرار دارد و چرا داوران جوان را جایگزین آنها نمی‌کند؟ اظهار داشت: داوران جوان را که نمی‌توانیم جایگزین داور الیت و بین‌المللی کنیم. یک تستی گرفته شده و برخی به هر دلیلی پاس نکرده‌اند و دوباره از آنها تست آمادگی جسمانی گرفته می‌شود تا پاس کنند.

منبع: ایرنا
24-news.ir/vdcg3y9qnak9wn4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما