تاریخ انتشارجمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲
مهدی محسن‌نژاد و سیددانیال سهرابی فرنگی‌کاران وزن‌های ۶۰ و ۷۲ کیلوگرم کشورمان در مبارزه نخست خود در پیکارهای قهرمانی جهان برابر حریفانی آمریکایی و اوکراینی به برتری رسیدند.
پیروزی سهرابی و محسن‌نژاد در دور نخست
پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهان به عنوان مرحله نخست گزینشی المپیک از ۳۰ شهریور در بلگراد پایتخت صربستان آغاز و تا دوم مهر ماه ادامه خواهد داشت.
امروز (جمعه) و در روز دوم این پیکارها نمایندگان وزن‌های ۶۰، ۷۲ و ۹۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود خواهند رفت.
در وزن ۷۲ کیلوگرم که ۲۵ نفر حضور دارند، سیددانیال سهرابی در دور نخست ۱۰ بر ۲ آرتور پولیتایف از اوکراین را شکست داد. نماینده کشورمان در مرحله بعد به مصاف علی ارسلان دارنده طلا از صربستان می‌رود.
در وزن ۶۰ کیلوگرم که ۴۱ نفر حضور دارند، مهدی محسن‌نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم الدار حافظ‌اف از آمریکا را با نتیجه ۷ بر صفر شکست داد. وی در مرحله بعد به مصاف کیم از کره‌جنوبی خواهد رفت.
ژولومان شارشنبکوف قهرمان جهان از قرقیزستان و کریم کاظم کمال دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه در گروه نماینده کشورمان حضور دارند.
در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۳۸ نفر حضور دارند، محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با مارکوس راگینگر از اتریش می‌رود و در صورت پیروزی مقابل این حریف، در دور سوم با برنده کیم از کره و کورنیزاک از لهستان پیکار می‌کند. آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان در بالای گروه قرار دارد و تا فینال با نماینده کشورمان روبرو نخواهد شد.
در چهار وزن نخست که مسابقات آن روز گذشته برگزار شد، علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شد.
24-news.ir/vdcc4oqso2bq1p8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما