تاریخ انتشاردوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹
با انتشار بیانیه مشترک فعالام صنفی 12 دانشگاه عملا از برنامه برخی جریان های سیاسی برای تولید اعتراض و اغتشاش در دانشگاه پرده برداری شد.
تولید رادیکالیسم در دانشگاه استارت خورد
به گزارش خبر24، در این بیانیه مشترک که به مناسبت بازگشایی دانشگاه‌ها و آغاز سال تحصیلی جدید صادر شده با اشاره به اینکه دانشجویان در خیابان پیمانِ مقاومت بسته اند، تاکید شده است، اکنون استبداد شاید بیش از هر زمان دیگر از بدو تاسیس، کمر به قتل دانشگاه بسته‌ است؛ از حذف دانشجویان و اساتید غیرهمسو از فضای دانشگاه، اخته‌کردن تشکل‌ها و محدود ساختن حوزه فعالیتشان، تفکیک و حذف یک‌به‌یک فضاهای دانشجویی، محروم‌کردن دانشجویان از امکانات رفاهی درخور و به‌حقشانْ گرفته تا حرکت به سوی پولی‌سازی دانشگاه و حذف آموزش رایگان. گرچه رد تازیانه‌ انضباطشان پابرجاست اما زخمشان کاری نیست؛ چراکه تجربه‌ی متناوب «خواستن، سرکوب و ایستادگی» در سالی که گذشت، ما را وارد مرحله‌ی تازه‌ای از کنشگری و مقاومت برای رسیدن به آرمان‌هایمان کرده است که اقدامات سرکوبگرانه حکومت را بی‌اثر خواهد کرد. 
در این بیانیه همچین با تصریح بر اینکه دانشگاه در بسیاری از ساحت‌ها نامولد شده است، آمده است، در این شرایط ما با پرسش‌هایی جدی و سازنده مواجه شده ایم. حال با انباشتی از تجربه و در امتداد مسیر بی‌بازگشتی که طی کرده‌ایم، وقت بازپسگیری و بازتعریف دوباره‌ی دانشگاه به‌عنوان میدانی برای تخیل و ساخت آینده و مبارزه برای رسیدن به آن است. هم‌اکنون در درون جنبش دانشجویی سنت و ادبیاتی درحال ساخته‌شدن است که خار چشم استبداد و آتشی روشنی‌بخش برای راهی‌ست که به سوی فردا در پیش گرفته‌ایم.
گفتنی است این بیانیه به امضاء فعالان صنفی دانشگاه های اصفهان، نوشیروانی بابل، یزد، تهران، هنر، شهید بهشتی، چمران اهواز، الزهرا، علامه طباطبایی، خواجه نصیر، فردوسی مشهد و تربیت‌‌مدرس رسیده است.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcfc1dyyw6dmva.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما