تاریخ انتشارسه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲
اندک حامیان پهلوی هم جا زدند/ هشتگ «من وکالتم را پس میگیرم» ترند شد
به گزارش خبر۲۴، سال گذشته بود که جمعی از مخالفان جمهوری اسلامی از جمله حامد اسماعیلیون، مسیح علینژاد، رضا پهلوی و دیگر افرادی که خود را در جناح دشمنان نظام جای می‌دادند منشوری تحت عنوان منشور مهسا (منشور همبستگی و سازماندهی برای آزادی ایران) منتشر کردند. چندی از این ماجرا نگذشته بود که یکی از اعضای آنان، یعنی حامد اسماعیلیون، به طور تلویحی رضا پهلوی را دیکتاتور معرفی کرد و از این منشور خارج شد.

همزمان با این اقدام اسماعیلیون، سلطنت‌طلبان او را به منافقین منتسب کردند و برای تخریب وی دست به هر کاری زدند و از هر برچسبی علیه او استفاده کردند. این در حالی بود که آن‌ها پیشتر اسماعیلیون را یکی از مهره‌های مهم در منشور مهسا قلمداد می‌کردند.

حوالی همین ایام بود که جمعی از سلطنت‌طلبان تحت عنوان کمپینی به نام «من وکالت میدهم»، رضا پهلوی را به عنوان نماینده خود به عنوان پادشاه خیالی خود در فردای ایران معرفی کردند. علی کریمی یکی از افرادی بود که در شبکه اجتماعی مختص به خود به طور علنی از این کمپین حمایت کرد. این اقدام اما شکاف زیادی میان اپوزیسیون ایجاد کرد و بسیاری از دشمنان جمهوری اسلامی هم به تک‌روی و خودمحوری فرزند شاه مخلوع ایران اقرار و به این عمل اعتراض کردند.

بنابر داده‌های رصدی هشتگ مطرح‌شده در این کمپین تاکنون حتی به رقم ۵۰۰هزار هم نرسیده است. واضح است که در طرح همین میزان هشتگ هم از ابزارهایی چون ربات‌های توییتری برای پرطرفدار نشان دادن آن استفاده شده است.

 حال که هنوز کمپین «من وکالت میدهم» به یک سالگی خود هم نرسیده، معدود افرادی که در این کمپین شرکت کردند و در تلاش بودند تا وانمود کنند تمام ایرانیان، پهلوی را به عنوان نماینده خود برگزیده‌اند، پا پس کشیده و از اظهارات خود ابراز ندامت می‌کنند. امروز اما در نقطه مقابل هشتگ «من وکالتم را پس میگیرم» از سوی همین افراد برای جداکردن صف خود از پهلوی مطرح شده است.

طی سال‌های متوالی، اپوزیسیون در تشکیل یک حلقه‌ی متحد علیه جمهوری اسلامی ناکام مانده است. آن‌ها طی این سال‌ها جز تهییج مردم و برهم‌زدن آرامش روانی ملت با صرف حرف زدن، هیچ اقدام دیگری انجام نداده‌اند. آن‌ها از حضور در میدان می‌ترسند اما جوانان و نوجوانان را دعوت به حضور در خیابان‌ها می‌کنند. آن‌ها نمی‌خواهند و نمی‌توانند از خود مایه بگذارند و این حقیقت امروز بر طرفدارانشان هم روشن شده است.

در ادامه مروری خواهیم داشت بر برخی از واکنش‌های کاربران به این کمپین جدید:
 

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcdsn0fsyt0s56.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما