تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابلاغ تغییرات ساختاری این وزارت خانه طی روزهای آینده خبر داد.
تغییرات ساختاری وزارت ارشاد طی روزهای آینده ابلاغ خواهد شد
به گزارش خبر24، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، درباره تغییر ساختار این وزارتخانه گفت: تغییرات ساختاری وزارت فرهنگ و ارشاد طی روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.

وی اظهار داشت: از ابتدای شروع به کار مطالبه‌ رهبر معظم انقلاب برای انجام برخی تغییرات ساختاری و بازنگری در اقدامات رسانه‌ای را در دستور کار قرار دادیم و اکنون تغییرات ساختاری آماده شده که بخشی از آن در روزهای آینده ابلاغ می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اضافه کرد: همچنین تغییر ماموریت‌ها را برای مراکز داریم و آخرین رایزنی ها و گفت و گو با سازمان امور استخدامی صورت گرفته و روزهای آینده ابلاغ می شود.

اسماعیلی ادامه داد: البته برخی از این اقدامات از جمله تغییر نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیازمند به قانون است که باید در مجلس اتفاق بیفتد و درباره اسم در آنجا به تصویب برسد. دوستان در مجلس آمادگی این را دارند و در این زمینه با آنها گفت و گو کردم البته تغییر نام، مساله اول ما نیست مهم کارکرد و ساختاری است که باید اتفاق بیفتد.

اسماعیلی ادامه داد: برای اسم هم در حال گفت و گو هستیم. جمع بندی دولت و وزارتخانه براساس مجموع پیشنهادها است و تاکنون چیزی قطعی نشده است ما از اصحاب فرهنک و هنر و رسانه دعوت می کنیم اگر پیشنهاداتی دارند اعلام کنند چون ما در وزارت فرهنگ کارمان با نخبگان است و اعتقاد به رفت و برگشت های مشورتی داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که ما هنوز چیزی را قطعی نکردیم و منتظر بیان پیشنهادات هستیم و تلاش می کنیم اسم کاملی را متناسب با اقتضائات و ساختارها انتخاب و پیشنهادها را اعلام کنیم تا وزارتخانه آن ماموریت بنیادی و اصلی را در پاسداشت فرهنگ و هنر در داخل و کشور داشته باشد.

اسماعیلی اخیرا در گفتگو با خبرنگار فارس در رابطه با تغییرات ساختاری این وزارتخانه گفته بود: «سازمان‌هایی مثل بنیاد پویانمایی به عنوان بنیادی جدید در وزارت ارشاد ایجاد می شود که وظیفه تولید پویانمایی را برعهده دارد که مساله ای مهم برای حوزه کودک و نوجوان محسوب بشمار می‌رود.»

منبع: فارس
24-news.ir/vdcceoqso2bq1m8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما