تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۴
وزیر کشور امروز در حیاط دولت، گفت: حدود ۵ میلیون اتباع افغانی در کشور حضور دارند و نسبت به ساماندهی اتباع خارجی اقدام خواهد شد. اتباع غیر قانونی باید به کشور خود بازگردانده شوند و کسانی که مجوز حضور دارند باید ساماندهی شوند.
وزیر کشور: اتباع غیر قانونی باید به کشور خود بازگردانده شوند
به گزارش خبر24، احمد وحیدی وزیر کشور، در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، با اشاره به بحث مهاجرین گفت: موضوع مهاجرین و اتباع خارجی مسئله قابل توجهی است که در دستور کار جدی دستگاه زیربط وجود دارد، آنچه که در رسانه‌ها درباره عدد مهاجرین بیان می‌شود به نوعی اظهارات غیر کارشناسی و ساختگی است و هیچ مرجع رسمی این عدد را تایید نمی‌کند. 

وی افزود: نسبت به ساماندهی اتباع خارجی اقدام خواهد شد. اتباع غیر قانونی باید به کشور خود بازگردانده شوند و کسانی که مجوز حضور دارند باید ساماندهی شوند. 

وزیر کشور تصریح کرد: حدود ۵ میلیون اتباع افغانی در کشور حضور دارند و تعداد آنها در دست ارزیابی است. اتباع غیر قانونی باید به کشور خود بازگردانده شوند و کسانی که مجوز حضور دارند، ساماندهی شوند. 

وی همچنین درباره لرزشی که سه‌شنبه شب در خرم آباد لرستان احساس شد، ادعای مورد هدف قرار گرفتن زیر ساخت‌های موشکی را تکذیب کرد و گفت: آنچه که مطرح است همان تکانه و لرزش بوده است. مطلبی که همان شب منتشر شد، اطلاعات نادرستی بود و منبع رسمی نداشت.

وزیر کشور تاکید کرد: بنا بر اعلام مراجع رسمی، به دلیل عمق زیاد این زلزله، دستگاه‌های لرزه‌نگار به درستی نتوانستند آن را تشخیص بدهند و صدایی که ادعا می‌شود شنیده شده، خبرسازی بود.

وحیدی با اشاره به قرارداد ایران و عراق، بیان داشت: عراقی‌ها اعلام کردند که طبق قرارداد عمل می‌کنند. یک تیم بازرسی هم از ایران رفته است که نتایج آن به عراق ارائه و در صورت لزوم به رسانه‌ها اعلام می‌شود.

وی همچنین درباره برنامه گروه‌های تروریستی در مراسم جاماندگان اربعین گفت: تیم‌های تروریستی مناطق مختلفی از جمله مراکز مذهبی را در دستور کار داشتند.

منبع: فارس
24-news.ir/vdccmoqs42bq1m8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما