تاریخ انتشارپنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۰
پنجمین روز از نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی برای ورزش ایران امیدواری به کسب مدال های طلای بیشتر را ایجاد کرده است تا کاروان ورزش کشورمان موقعیت خود در جدول را بهتر از روزهای قبل کند.
تکواندو در حسرت مدال طلا ماند/ ووشو پرچمدار مدال آوری ورزش ایران
به گزارش خبر24، کاروان ورزش ایران که با ۲۸۹ ورزشکار در ۳۴ رشته ورزشی و با نام «شهید حججی» و شعار «ایمان - ایران - افتخار» در نوزدهمین دوره از بازی‌های آسیایی شرکت کرده است، در چهار روز ابتدایی این بازی‌ها به ۱۵ مدال دست پیدا کرد و در جدول توزیع مدال‌ها در رده یازدهم قرار گرفت.
نتایج ورزشکاران ایران در پنچمین روز بازیهای آسیایی در این خبر تکمیل می شود.
بازنگری مدال دوچرخه سوار ایران را گرفت
در دومین روز مسابقات دوچرخه‌ سواری علی لبیب تنها نماینده دوچرخه‌سواری آقایان در رشته اومنیوم که متشکل از ۴ رشته است به مصاف رقبای قدرتمند خود رفت و به مقام چهارمی دست یافت.  چهارمی لبیب در شرایطی رخ داد که ابتدا عنوان شد نماینده کشورمان صاحب مدال برنز شده اما پس از بازنگری امتیازات خط‌ها توسط داوران امتیاز یکی از خط‌ها به رکابزن اماراتی داده شد و نماینده کشورمان را از کسب مدال برنز به مقام چهارمی تبدیل کردند. 

لبیب در بازنگری نتایج نهایی مدال برنز را با چهارمی عوض کرد
سومین طلای کاروان ایران به صبری رسید
یوسف صبری آخرین نماینده ووشو ایران در مسابقات پایانی بخش ساندا در وزن ۷۵- کیلوگرم به مصاف «کای فلینگ» از ماکائو رفت و با برتری مقابل این رقیب به نشان طلا دست یافت تا پرونده تیم ملی ووشو در این مسابقات با دو طلا، سه نقره و یک برنز در نوزدهمین دوره بازی‌ها بسته شود.

یوسف صبری سومین طلایی کاروان ورزش ایران 
محمدسیفی به چهارمین طلا نرسید
محسن محمد سیفی ووشوکار پرافتخار ایران که در سه دوره قبل بازی‌های آسیایی موفق به کسب مدال طلا شده بود، در بازی‌های هانگژو به مدال نقره رسید. وی در دیدار نهایی وزن ۷۰- کیلوگرم «هی فنگ» از چین را پیش رو داشت که در این دیدار شکست خورد و دوم شد.

محمدسیفی به سد یک چینی خورد و چهارمین مدال طلایش را نقره کرد
شجاع پناهی به مدال نقره رسید
در فینال وزن ۶۰-کیلوگرم ووشو، شجاع پناهی ملی‌پوش کشورمان به مصاف وانگ شوتائو از چین رفت و با شکست مقابل نماینده کشور میزبان، به مدال نقره رسید.

شجاعی پناهی با مدال نقره اش از بازیهای آسیایی هانگژو
دومین طلایی ایران از ووشو آمد
در مسابقات ووشو افشین سلیمی قهرمان مسابقات بزرگسالان جهان به مصاف «ساموئل ماربون» از اندونزی رفت و حریفش را ناک اوت کرد و به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

افشین سلیمی یکی از مردان طلایی کاروان ورزش ایران
الهه منصوریان به مدال نقره رسید
در فینال وزن ۵۲- کیلوگرم مسابقات ووشو بانوان، الهه منصوریان ملی‌پوش کشورمان به مصاف «یائه یائو لی» دارنده طلای دوره قبلی بازی‌ها از چین رفت و با شکست مقابل نماینده کشور میزبان، به مدال نقره بسنده کرد.

اشک های الهه منصوریان به خاطر نگرفتن مدال طلاست. او نقره ای شد
تیم تیراندازی حذف شد
جواد فروغی، امیر جوهری‌خو و سجاد پورحسینی نمایندگان ایران در تپانچه ۱۰ متر بودند که جوهری‌خو، نهم، پورحسینی، هجدهم و فروغی بیست‌وششم شدند. جوهری‌خو با امتیاز ۵۷۸ در رده نهم ایستاد و شانس حضور در فینال را از دست داد. پورحسینی و فروغی هم به ترتیب ۵۷۵ و ۵۷۳ امتیاز کسب کردند. در بخش تیمی هم تیم ایران به عنوانی بهتر از ششمی نرسید.

جواد فروغی که پرچمدار ایران بود خیلی زود از دور مسابقات کنار رفت
مدال برنز برای تیم سابر شمشیربازی 
تیم ملی شمشیربازی سابر ایران متشکل از محمد رهبری، علی پاکدامن، فرزاد باهر ارسباران و محمد فتوحی در مرحله یک‌چهارم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف تیم هنگ‌کنگ رفت و در حالی که از حریف ۳۰ بر ۲۵ نیز عقب افتاده بود، اما در نهایت به پیروزی ۴۵ بر ۳۹ رسید و راهی مرحله بعدی شد. تیم ایران در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم چین قرار گرفت و با نتیجه ۴۵ بر ۴۱ شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

شمشیربازان ایران در اسلحه سابر به مدال برنز رسیدند
سلیمی به مدال نقره رسید
آرین سلیمی نماینده وزن مثبت ۸۰ کیلو گرم تیم ملی تکواندو مردان در مبارزه نخست خود توماس هارپر فیلیپینی را از سد راه خود برداشت. وی در دومین مبارزه هم برابر اردن به پیروزی رسید و با صعود به نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد. سلیمی در فینال برابر سونگ ژائوژیانگ از چین شکست خورد و به نشان نقره رسید.

نمایی از مبارزه آرین سلیمی
شناگر ایران در جایگاه ششم ایستاد
مهرشاد افقری نماینده شنای ایران در بخش ۵۰ متر پروانه در جایگاه ششم ایستاد. افقری در خط ۲ گروه خود با رقبایی از کشورهای آسیایی قطر، قزاقستان، ژاپن،کره جنوبی، تایلند، اردن و هنگ کنگ همگروه بود.

افقری تلاش زیادی برای مدال داشت اما در نهایت ششم شد
تنها دختر تنیس روی میز به موفقیتی نرسید
شیما صفایی تنها نماینده دختر تنیس روی ایران در بازی های آسیایی امروز پنجشنبه برای برگزاری نخستین دیدار خود در بازی های آسیایی به مصاف «هایاتا» از ژاپن رفت. در پایان این دیدار که از مرحله یک شانزدهم نهایی برگزار شد، صفایی با نتیجه ۴ به صفر شکست خورد ‌و از دور رقابت ها کنار رفت.

صفایی با قبول شکست برابر حریف ژاپنی به موفقیتی نرسید
حذف توکلی از مسابقات تکواندو
آناهیتا توکلی نماینده وزن مثبت ۶۷ کیلو گرم تیم ملی تکواندو ایران در نخستین مبارزه خود برابر آلن کریستی از فیلیپین به پیروزی رسید. وی در دومین مبارزه شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

دختر تکواندوکار ایران نتوانست به مدالی دست پیدا کند
مدال آوران ایران در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی:
مدال طلا:
* تیم ملی والیبال
* افشین سلیمی - ووشو
* یوسف صبری - ووشو
* آرین سلیمی - تکواندو

مدال نقره:
* تیم چهار نفره روئینگ بانوان
* تیم دو نفره روئینگ بانوان
* مهدی حاج موسایی - تکواندو
* علیرضا حسین پور - تکواندو
* زهرا کیانی - تالو - ووشو
* الهه منصوریان - ووشو
* محسن محمدسیفی - ووشو

مدال برنز:
* مرجان سلحشوری - تکواندو
* فرانک پرتوآذر - دوچرخه سواری
* مبینا نعمت زاده - تکواندو
* تیم ملی تنیس روی میز
* محمد رهبری - شمشیربازی
* متین رضایی - تکواندو
* ملیکا میرحسینی - تکواندو
* مهران برخورداری - تکواندو
* شهربانو منصوریان - ووشو
* تیم ملی شمشیربازی ایران
24-news.ir/vdcgzy9q7ak9w74.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما