تاریخ انتشارشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
رییس بیمارستان الوفاء در منطقه الزهرا در بمباران این بیمارستان توسط اشغالگران اسرائیلی همراه با شماری دیگر از پزشکان بیمارستان به شهادت رسید.
شهادت رئیس و کادر پزشکی بیمارستان الزهرا در غزه
به گزارش خبر24، دکتر «مدحت محیسن»، رییس بیمارستان الوفاء در منطقه الزهرا در غزه در بمباران این بیمارستان توسط اشغالگران اسرائیلی همراه با شماری دیگر از پزشکان بیمارستان به شهادت رسید. شهادت این پزشک فلسطینی در نتیجه آن صورت گرفت که ارتش اشغالگر در جنایتی تازه، بیمارستان سالمندان الزهرا در جنوب غزه را هدف حمله قرار داد.

در همین ارتباط نیز، سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی در غزه در گفتگو با الجزیره اعلام کرد که تا این لحظه بیش از ۲۰۰ نفر از کادر درمان و پزشکی در حملات اشغالگران اسرائیلی به نوار غزه به شهادت رسیده و بیش از ۴۵۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین رژیم صهیونیستی پس از پخش فیلم‌های مستند حملات گردان‌های قسام به نظامیان صهیونیست در شمال نوار غزه و متعاقب سخنان جدید ابوعبیده سخنگوی قسام، در اقدام انتقام جویانه دیگری، این منطقه به ویژه اردوگاه جبالیا را در این لحظات تحت سنگین‌ترین بمباران‌ها قرار داده و از این طریق از غیرنظامیان فلسطینی انتقام می‌گیرد.

از سوی دیگر، حتی شبکه‌های طرفدار رژیم اسرائیل هم دیگر قادر به سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های جنگی آن در غزه نیستند. شبکه سی ان ان آمریکا فیلمی از پیرمرد فلسطینی و پسرش پخش کرد که به دستور نظامیان صهیونیست با پرچم سفید از منزل خارج می‌شوند تا از شمال نوار غزه به جنوب آن بروند، اما اسرائیلی‌ها جلوی چشمان پدر به سر پسرش شلیک و او را به شهادت می‌رسانند. پدر در این فیلم پس از شهادت پسرش با شیون و ناله می‌گوید پسرم بهت گفتم در خانه بمانیم.

همزمان بمباران شدید محله بیت لاهیا و اطراف بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه ادامه دارد.

روز گذشته نیز، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام در سخنانی اعلام کرد که مجاهدان ما به مقابله با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محورهای مختلف نبرد در غزه ادامه می‌دهند.

ابوعبیده گفت: «طی ۴ روز ۶۲ خودروی زرهی دشمن (تانک، نفربر و بولدوزر) را نابود و منهدم کردیم. مبارزان ما روز گذشته موفق شدند ساختمانی را که نیروهای کماندوی اسرائیلی در بیت حانون در داخل آن مخفی شده بودند، منفجر کنند. مجاهدان ما تمامی نیروهای اسرائیلی را که در داخل این ساختمان در بیت حانون پناه گرفته بودند، هدف قرار داده و به قتل رساندند.»

سخنگوی گردان‌های قسام در ادامه افزود: «۹ نظامی اسرائیلی را به قتل رسانده و دو نفربر اسرائیلی را منهدم و ساختمانی را که نیروهای اسرائیلی در آن پناه گرفته بودند، ویران کرده و نظامیان داخل آن را به قتل رساندیم. مجاهدان ما در میدان نبرد خیابان به خیابان به دنبال نیروها و خودروهای زرهی دشمن هستند. خود را برای نبردی طولانی آماده کردیم و هر لحظه که بیشتر می‌گذرد، تلفات دشمن در غزه بیشتر خواهد شد. دشمن صهیونیستی به جنایات خود و قتل و کشتار نوزادان نارس و غیرنظامیان ادامه می‌دهد.»

ابوعبیده همچنین افزود: «دشمن اشغالگر را در بسیاری از محورها وادار به عقب‌نشینی کردیم. آنچه نتانیاهو در بیمارستان شفا به دنبال آن است، تمسخرآمیز است. حمله نظامیان اسرائیلی به بیمارستان شفا برای نظام بین‌الملل مایه ننگ است. دشمن صهیونیستی در بیمارستان شفا دنبال سراب است. به اسرائیلی‌ها اعلام می‌کنیم که دیر یا زود اخبار نظامیان اسرائیلی که در میدان جنگ در غزه کشته شدند، به شما خواهد رسید. به خانواده‌های کشته‌های اسرائیلی اعلام می‌کنیم: تعداد کشته‌های شما بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.»

از سوی دیگر، اوضاع بحرانی در بیمارستان شفا همچنان ادامه دارد و «مروان ابو سعده»، از جراحان ارشد بیمارستان شفا گفته است که نیروهای اسرائیلی در بیمارستان شفا چیزی نیافتند.

به گفته این پزشک بیمارستان شفا؛ اوضاع در بیمارستان شفا فاجعه‌بار است و با کمبود شدید آب و غذا مواجهیم و اسرائیل به ما ۳۰۰ لیتر سوخت پیشنهاد داده که این مقدار سوخت به هیچ وجه پاسخگوی ژنراتورهای بزرگ بیمارستان نیست و ما به ۲۴ هزار لیتر سوخت نیاز داریم.

همچنین شاخه نظامی جنبش حماس (گردان‌های قسام) در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه آنچه در بیمارستان شفا واقع در نوار غزه در حال رخ دادن است، جنایتی ورای تصور است، دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا را مسئول مستقیم نسل‌کشی ناشی از اشغال این بیمارستان دانست.

منبع: مهر
24-news.ir/vdcfyydyjw6djea.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما