تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۳
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران، پیامی روشن به دشمنان دارد. آن‌ها که ایران را مکررا تهدید به حملات نظامی می‌کردند، اکنون در باتلاقی فرورفته‌اند که خودشان آن را ساختند. دشمنان پس از رونمایی از تسلیحات نظامی جدید سپاه، در محاسبات نظامی خود تجدید نظر خواهند کرد.
چه پیامی در رونمایی از تسلیحات جدید هوافضا نهفته است؟/ تجدیدنظر دشمنان در محاسبات نظامی
به گزارش خبر۲۴، صبح روز گذشته ۲۸ آبان ۱۴۰۲ رهبر معظم انقلاب با حضور در دانشگاه علوم و فنون هوافضای عاشورا از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران بازدید کردند. ایشان در سخنرانی پس از این بازدید، ضمن تمجید از تلاش‌های جوانان، ایمان و توانایی علمی را دو عنصر مهمی عنوان کردند که در صورت همراه‌شدن با یکدیگر می‌توانند معجزه‌آفرینی کنند. ایشان تاکید کردند که جوان‌های ما به حمدالله این معجزه را در بخش‌های مختلف از جمله بخش نظامی رقم می‌زنند.

ایشان در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به آخرین وضعیت صهیونیست‌ها و ناکامی آن‌ها در جنگ با نیروهای مقاومت حماس، تاکید کردند که این شکست نه تنها شامل حال این رژیم غاصب بلکه شامل حامیان صهیونیست‌ها از جمله آمریکا و کشورهای غربی نیز می‌شود.

رونمایی از تازه‌ترین دستاوردهای نظامی

این نمایشگاه در بخش‌های موشکی، پهپادی، پدافندی و فضایی برگزار و تازه‌ترین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران طی آن رونمایی شد. موشک هایپرسونیک فتاح ۲، سامانه پدافندی متحرک مهران، سامانه ارتقایافته ۹ دی و پهپاد شاهد ۱۴۷ معرفی و آخرین گزارش‌ها از اقدامات و پیشرفت‌ها در بخش موشک ماهواره‌بر و ارسال ماهواره به فضا ارائه شد.

در این نمایشگاه ضمن معرفی ویژگی‌ها به‌خصوص هریک از ادوات نظامی، محل استفاده آنان و کاربری دقیق هرکدام مورد بررسی قرار گرفت.
 

ویژگی مهم نمایشگاه هوافضای سپاه

یکی از نکات مهمی که در برگزاری این نمایشگاه می‌توان به آن اشاره داشت این است که بسیاری از فناوری‌های ماهوارهای، پدافندی و پهپادی به صورت میدانی و زنده مورد بررسی قرار گرفتند. از طرفی گزارش‌های کاملی در خصوص پیشرفت نمونه‌های قبلی و همچنین تولید نمونه‌های جدید ارائه شد.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از ویژگی‌های نمایشگاه هوافضای سپاه را ابتکار و نوآوری برشمردند و خاطرنشان کردند: البته نباید به سطح کنونی موفقیت‌ها راضی بود؛ زیرا بخش‌های مختلف نظامی و غیرنظامی در دنیا به صورت مستمر در حال حرکت و پیشرفت هستند و ما باید تلاش کنیم تا عقب نمانیم.

ایشان حرکت و پیشرفت در مجموعه‌های نیروهای مسلح را سریع و مطلوب خواندند و با تأکید بر لزوم کاهش پیدا نکردن شتاب حرکت، افزودند: ما در برخی بخش‌های کشور وضعمان خیلی خوب است اما در برخی بخش‌ها وضعمان خوب نیست و کمبود و نقص وجود دارد که در این بخش‌ها نیز باید با تشخیص صحیح نیازها، به سمت برطرف کردن نقطه‌ی نیاز حرکت کرد.

رهبر معظم انقلاب پیشرفت را عامل مهمی عنوان کردند که در سراسر جهان و مجموعه‌های مختلف نظامی پیگیری می‌شود و ما نیز نباید از آن غافل بمانیم. ایشان تاکید کردند که موفقیت امروز باید در آینده نیز تداوم داشته باشد و متناسب با شرایط روز این پیشرفت ادامه پیدا کند.

پیامی روشن به دشمنان در میانه‌ی درگیری‌های استکبار و مقاومت

 

رونمایی از دستاوردهای نظامی جدید در کشور و حضور رهبر معظم انقلاب و بازدید میدانی ایشان از این پیشرفت‌ها در میانه‌ی مبارزات جبهه مقاومت در فلسطین با صهیونیست‌ها علاوه‌بر معرفی این تجهیزات، پیامی روشن به دشمنان خواهد داشت. آن‌ها قطعا برنامه‌های نظامی ایران را دنبال می‌کنند و برگزاری این نمایشگاه تاثیری مستقیم بر محاسبات آنان خواهد داشت.

معرفی جدیدترین تجهیرات نظامی در حوزه پدافندی، پهپادی و ماهواره‌ای در مقابل گزافه‌گویی‌های دشمنان، که البته طی سال‌های پیشین نیز وجود داشته، نگاه دشمنان را نسبت به قدرت نظامی ایران منطقی‌تر خواهد کرد.
صهیونیست‌ها طی سال‌های گذشته مکررا ایران را تهدید به حمله نظامی می‌کردند. آن‌ها در جنگ با نیروهای مقاومت حماس در نوار غزه نتوانستند به اهداف خود که نابودی حماس بود، دست پیدا کنند و در اثر هر شکست، ایران را به عنوان عامل ناکامی خود معرفی می‌کنند. آن‌ها جز لفاظی‌های رسانه‌ای توانایی مقابله با ایران را ندارند.

اکنون با رونمایی از تسلیحات نظامی جدید، دشمنان نه تنها در محاسبات نظامی‌شان، بلکه در حرافی‌های رسانه‌ای نیز تجدید نظر خواهند داشت.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdca66n6a49nya1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما