تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۳
فرمانده کل سپاه با اشاره به نقش مؤثر این نهاد در دفاع مقدس، گفت: اگر جنگ نبود، سپاه با یک سازماندهی کوچک و سبک باقی می‌ماند و شاید حداکثر قابلیت مقابله با تهدیدات داخلی را داشت.
توسعه تنوع و کیفیت قدرت سپاه/ جنگ تحمیلی ما را به یک ارتش نیرومند تبدیل کرد
به گزارش خبر24، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در نخستین رزمایش مشترک بهداری رزم در شبکه فرماندهی و کنترل سیار که در ستاد کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت: ما در مسیر سخت تقابل سنگین با نظام سلطه از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون فرازهای سختی را پشت سر گذاشتیم و از مسیرهای صعب العبور بسیاری عبور کردیم و با حوادث سخت و سهمگینی روبه‌رو بودیم که در این رابطه جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی، نبرد نیابتی، فتنه داخلی و جنگ داخلی نمونه‌هایی از این پیوستگی سیاست استکبار علیه انقلاب اسلامی است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: این موارد نشان می‌دهد که دشمنان هر شئونی از زندگی ملت ایران را هدف قرار داده‌اند؛ البته در کنار این‌ها با انواعی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و… نیز مواجه هستیم.

فرمانده کل سپاه افزود: لذا به دلیل همین تقابل نزدیک و جدی با نظام سلطه که در همه جغرافیای کشور نمود یافته است، همیشه با حوادث تلخی روبه‌رو بودیم و در آینده هم تکرار چنین حوادثی امکان‌پذیر است؛ به همین جهت محیط نیروهای مسلح همواره یک محیط پرمخاطره است و نمی‌شود از آن به طور مطلق اجتناب کرد؛ اما باید آن را مدیریت کرد.

وی گفت: رشد نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه متکی به حضور میدانی در صحنه‌های سخت است؛ یعنی در دفاع مقدس بود که سپاه به سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی تقسیم شد که اگر جنگ نبود، سپاه با یک سازماندهی کوچک و سبک باقی می‌ماند و شاید حداکثر قابلیت مقابله با تهدیدات داخلی را داشت؛ ولی جنگ، ما را به یک ارتش نیرومند هوایی، دریایی و زمینی تبدیل کرد.

سردار سلامی اضافه کرد: بعد از آن به بازدارندگی در برابر قدرت‌های دست اول جهانی فکر کردیم و با قوی‌ترین سرویس‌های اطلاعاتی جهان دست و پنجه نرم کردیم تا برابر ارتش‌های جهان از کیان و ارزش‌ها دفاع کنیم، صور فلکی قدرت نظام را گسترش دهیم، به اعماق نفوذ کنیم و ساختار قدرت را در مناطقی خارج از مرزها شکل دهیم؛ یعنی مجبور شدیم تنوع و کیفیت قدرت را توسعه دهیم.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdcbsab8arhba0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما