تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۹
جبهه اصلاحات دو استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد در بیانه های جداگانه ای اعلام کردند که امکان رائه لیست انتخاباتی را برای مجلس شورای اسلامی نداردند.
کودتای رسمی رادیکال های اصلاحات علیه نهاد انتخابات
به گزارش خبر24، بررسی اهداف این دو جبهه اما بیانگر آن است که رادیکال های جریان اصلاحات یا همان اصلاحات ساختاری در وهله اول به صورت تک نماینده در استان ها به فعالیت انتخاباتی پرداخته و می کوشند تا این مساله را در قالب عدم ارائه لیست پنهان نمایند.

همچنین در راستای این اقدام که در چارچوب کلی پروژه کاهش مشارکت معنا می یابد می توان گفت رادیکال های جبهه اصلاحات در حوزه های تک نماینده و یا در استان هایی که قدرت رای آوری دارند در قالب انفرادی عمل کرده تا این مساله به نام جبهه اصلاحات برچسب نخورده و از سوی دیگر در حوزه های کلی انتخاباتی با  عدم ارائه لیست بازنمایی کاهش مشارکت را دنبال سازند.

از دیگر سو در حالی که تا 19 بهمن زمان اعلام بررسی اعتراض 550 نامزدها انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان فرصت باقی است این اقدام جبهه اصلاحات استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد در راستای تحت فشار قرار دادن و بی اثر سازی تلاش های اصلاح طلبان مشارکت جو محسوب می شود.

بی تردید این پروژه کاهش مشارکت تکمیل کننده سناریوی دشمن بوده و از جانب دیگر آن را باید در قالب مبارزه سیاسی اصلاح طلبان ساختاری با نظام دانست.

همچنین باید تاکید داشت که تلاش اصلاح طلبان ساختاری برای جهت دهی به جبهه اصلاحات استان ها، یک کودتای تمام عیار علیه نهاد انتخابات و طیف اصلاح طلبان مشارکت جو معنا می یابد.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcc40qsi2bq0e8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما