تاریخ انتشاريکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
وزیر کشور با اشاره به آبگرفتگی برخی روستاها در شهرستان‌های چابهار و دشتیاری گفت: از ابتدای ساعات بارش، خدمت رسانی در منطقه آغاز شده است.
وضعیت آبگرفتگی در جنوب سیستان و بلوچستان از زبان وزیر کشور
به گزارش خبر24، احمد وحیدی وزیر کشور طی گفت‌وگویی تلویزیونی پیرامون سیل اخیر شهرستان های چابهار و دشتیاری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طی چند روز گذشته شاهد بارش نزولات آسمانی در جنوب سیستان و بلوچستان بودیم که این بارش ها در برخی مناطق به ۱۰۰ تا ۱۴۵ میلیمتر می‌رسید که البته این امر موجب ایجاد مشکلاتی برای مردم منطقه شد.

وی افزود: برخی از روستاها در شهرستان‌های چابهار و دشتیاری دچار آبگرفتگی شدند که از ابتدای ساعات بارش، خدمت رسانی در منطقه آغاز شد.

وی ادامه داد: در روستای «سند بهرام» از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتیاری آسیب‌هایی به محصولات کشاورزی به خصوص محصول هندوانه وارد شد.

وحیدی تصریح کرد: خوشبختانه در سیل اخیر تلفات جانی نداشتیم همچنین تخریب کامل منازل نیز صورت نگرفت اما برخی از منازل دچار آبگرفتگی شدند که خدمت رسانی به آنان نیز ادامه دارد.

وی اذعان کرد: بیشتر مشکلات مردم در مناطق سیل زده در حوزه راه های ارتباطی است که دستگاه‌های مسئول مشغول بازگشایی راه ها هستند.

وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به پیش بینی ادامه بارش‌ها در روز سه‌شنبه تدابیری برای کنترل روان آب ها صورت گرفته است.

وی بیان کرد: خوشبختانه وجود برخی از زیرساخت ها از جمله سدها در منطقه موجب شده تا شدت سیلاب به شدت کاهش پیدا کند.

وحیدی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان برنامه جامعی برای ذخیره بیشتر بارش ها پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه مردم این استان وفادار به انقلاب هستند، اذعان کرد: انتخابات شکوهمندی در مناطق سیل زده برگزار شد و مردم توانستند رای خود را به صندوق ها بیاندازند.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcf0tdyvw6djxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما