تاریخ انتشاردوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۰
شبکه الجزیره از پرواز پرشمار جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بر فراز شهر رفح و بمباران چندین نقطه مختلف خبر داد.
حملات متعدد جنگنده‌های اسرائیلی به رفح دست‌کم ۷ شهید برجا گذاشت
به گزارش خبر24، شبکه الجزیره از پرواز پر شمار جنگنده های رژیم صهیونیستی بر فراز شهر رفح و حملات متعدد به چند نقطه در این منطقه خبر داد. 

الجزیره با بیان اینکه ارتش اسرائیل چندین نقطه در رفح را بمباران کرده است از حمله جنگنده های این رژیم به یک خانه مسکونی در شمال منطقه خربه العدس و به شهادت رسیدن ۷ نفر و مجروح شدن تعدادی دیگر خبر داده است.

براساس این گزارش، نظامیان اسرائیلی همچنین با تعداد زیادی خودروی نظامی و زرهی به شهر طولکرم ونابلس در کرانه باختری یورش برده اند. هنوز جزئیاتی از تجاوز تازه نظامیان رژیم صهیونیستی به کرانه باختری منتشر نشده است.

ارتش اسرائیل روز شنبه اعلام کرده بود که عملیات‌های نظامی خود را در رفح و دیرالبلاح را به دلیل آنچه که اهداف بشردوستانه خوانده است تا ۱۷ اسفند متوقف می‌کند.

این درحالیست که ارتش اسرائیل شب گذشته نیز خانه ای را در رفح بمباران کرد که طی آن ۱۴ نفر از جمله ۶ زن و کودک که دو نفر از کودکان دو قلو بودند به شهادت رسیدند. 

شهر رفح در جنوبیترین بخش غزه میزبان بیش از ۱.۵ میلیون آواره از مناطق شمالی و مرکزی غزه است. جامعه بین المللی و سازمانهای حقوق بشری پیش از این بارها درباره هرگونه حمله به رفح به اسرائیل هشدار داده‌اند.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcgtn9qnak9tz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما