تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۲
وزیر امور خارجه ایران در نشست جده بر ضرورت اخراج فوری رژیم صهیونیستی از مجمع عمومی سازمان ملل و جلوگیری از عضویت آن در دیگر نهادهای بین‌المللی تاکید کرد.
امیرعبداللهیان: رژیم صهیونیستی از مجمع عمومی سازمان ملل اخراج شود
به گزارش خبر24، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه روز سه‌شنبه ۱۵ اسفند ماه در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی درباره اوضاع غزه و فلسطین حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی در این باره در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: در سخنرانی خود در نشست فوق‌العاده وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اسلامی  در جده بر ضرورت اخراج فوری رژیم نسل‌کش اسرائیل از مجمع عمومی سازمان ملل و جلوگیری از عضویت این رژیم در دیگر نهادهای بین‌المللی تاکید کردم. 

وی افزود: اضافه کردم، قطع رابطه دیپلماتیک با این رژیم، توقف صادرات کالا به سمت سرزمین‌های اشغالی و تحریم کامل کالاهای اسرائیلی می‌تواند برخی اقدامات عملی در حمایت از فلسطین بشمار آید. 
وزیر خارجه خاطرنشان کرد: قطعنامه خوب است اما اقدام موثرتر لازم است.
وی همچنین عنوان کرد: در اجلاس اضطراری وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در جده، مواضع کشورمان در خصوص جنگ در غزه، نسل‌کشی و جنایات رژیم‌صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها را تشریح کردم و ۵ راهکار عملیاتی جهت توقف فوری این وضعیت بحرانی پیشنهاد کردم.

امیرعبداللهیان افزود: در دیدار با آقای حسین ابراهمی طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی از اهتمام ایشان نسبت به مسئله فلسطین قدردانی شد. همچنین در حاشیه این اجلاس فرصتی حاصل شد با همتایانم از جمله آقایان فیصل بن فرحان ⁦⁩، هاکان فیدان⁩، جیحون بایراموف ⁦⁩و سراج‌الدین مهرالدین در خصوص تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای و روند توسعه مناسبات دوجانبه در چارچوب سیاست همسایگی رایزنی و گفت‌وگو کنیم.

منبع: فارس
24-news.ir/vdchwmnzz23nkvd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما